Як вберегти собак і котів від кліщів: прості правила щодо засобів захисту
Як вберегти собак і котів від кліщів: прості правила щодо засобів захисту

Як вберегти собак і котів від кліщів: прості правила щодо засобів захисту

Настає літо і захист тварин від комах-шкідників стає знов актуальним. Котита собаки під час прогулянок на свіжому повітрі можуть заражатись блохами, або навіть кліщами і хворіти через них.

Ветеринари нагадують, що домашніх улюбленців потрібно регулярно обробляти протипаразитарними засобами. OBOZ.UA розповідає, як зробити це правильно.

Чому важливо захищати тварин від бліх та кліщів

Блохи, які живуть у шерсті тварин, можуть здаватись відносно безпечними – вони тільки кусають їх, щоб випити трохи крові, і не переносять ніяких хвороб. Однак у деяких тварин може розвиватись алергія на слину цих комах та алергічний дерматит, вони можуть травмувати себе під час вичісування та викусування паразитів, а велика кількість бліх, які п’ють багато крові, – призводити до розвитку анемії.

Кліщі ще небезпечніші. Вони переносять інфекції, такі як хвороба Лайма, ерліхіоз, анаплазмоз, плямиста лихоманка Скелястих гір, бабезіоз і бартонельоз. Тому обробляти тварин акарицидами (препаратами саме від кліщів) надзвичайно важливо.

Як правильно обрати препарат для тварини

Форми, в яких продаються засоби від бліх і кліщів варіюються від таблеток і жувальних таблеток до нашийників, спреїв, шампунів, порошків і рідких засобів, що наносять на шкіру собаки або кішки, зазвичай між лопатками або по спині. Доступно кілька засобів для боротьби з блохами у тхорів, а також для боротьби з мухами та кліщами у коней.

Існує декілька видів речовин, які у складі засобу захищають вашого улюбленця. Щоби підібрати оптимальний, найкраще буде проконсультуватись з вашим ветеринаром. А коли ви придбаєте препарат, обов’язково ознайомтесь с інструкцією. Вона підкаже не тільки, як застосовувати засіб, але й що робити, якщо у тварини почнеться небажана реакція. Власне, щоби ветлікар міг правильно зреагувати на побічні ефекти, збережіть упаковку препарату.

Коли застосовувати препарати

Найкраще починати обробляти вашого улюбленця на початку теплого сезону, якщо ви намагаєтеся запобігти зараженню блохами, і продовжувати проводити обробки регулярно до його завершення. Кліщі найбільш активні навесні і восени, але і влітку небезпека не зникає.

Як застосовувати кралі проти паразитів

Після того, як ви виберете з вашим лікарем відповідний засіб, переконайтесь, що препарат відповідає виду вашого вихованця, його життєвому етапу та ваговій категорії. Якщо продукт призначений для собак, не використовуйте його для котів. Якщо ви використовуєте продукт для цуценяти або кошеняти, переконайтеся, що він маркований для цієї стадії життя і що ваш вихованець має принаймні мінімальну вагу, вказану на етикетці. Цуценятам та кошенятам купуйте виключно спеціальні засоби для обробки.

Проконсультуйтесь зі своїм ветеринаром, перш ніж використовувати протипаразитарні засоби для слабких, старих, хворих, вагітних тварин або тварин, які вигодовують дитинчам. Окремо порадьтесь про сумісніть, якщо ваш улюбленець приймає ліки. Те саме стосується домашніх тварин, у яких раніше виявлялися ознаки чутливості до засобів від бліх або кліщів. Розкажіть своєму ветеринару про будь-які інші продукти, які ви можете використовувати або давати своєму вихованцю, тому що це може вплинути на його рекомендації, наприклад захисні шампуні або нашийники.

Перед використанням уважно прочитайте етикетку. Навіть якщо ви вже багато разів використовували продукт, прочитайте етикетку, оскільки вказівки виробника могли змінитись.

Точно дотримуйтесь інструкцій. Якщо на етикетці написано "Використовувати щотижня", не використовуйте його щодня. Якщо продукт призначений для використання в будинку або у дворі, не наносьте його безпосередньо на вихованця.

Якщо у вас кілька домашніх тварин і ви використовуєте спреї або засоби для точкового нанесення, наносьте їх на одну тварину за раз і тримайте оброблену тварину окремо від інших, поки продукт не висохне. Це зроблено для того, щоб одна тварина не вилизала іншу і не наковталась преперату. Це особливо важливо, якщо продукт призначений лише для собак, а у вашому будинку є кішка.

Після нанесення продукту негайно вимийте руки водою з милом або надягніть захисні рукавички під час нанесення.

Зберігайте засоби захисту тварин подалі від продуктів харчування та речей, які можуть потрапити до рота людини, наприклад, дитячих сосок, інгаляторів та сигарет. Також до місця зберігання не повинні мати доступу діти та тварини.

Після обробки кілька днів стежте за своїм улюбленцем на предмет появи побічних ефектів або небажаних явищ. Особливо якщо ви застосували якийсь засіб уперше.

Якщо у вашого вихованця виникла неприємна реакція на нашийник від бліх та кліщів, негайно зніміть його. Якщо реакція розвинулась на будь-який засіб від бліх або кліщів у будь-якій формі, негайно зателефонуйте своєму ветеринару. Він може порадити викупати тварину або привезти її у клініку – описуйте симптоми чітко.

Раніше OBOZ.UA розповідав, як розпізнавати кліщів, які переносять інфекції.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Джерело матеріала
loader
loader