Про це вона розповіла у програмі «Діалоги з Максимом Ялі».
Як зазначає гостя програми, американська модель медицини – це теж дуже цікаво, але для нас поки що важливіший європейський контур, з яким ми себе ідентифікуємо, до якого прагнемо у своїх реформах. Європейські системи охорони здоров'я, розповідає вона, – це продукт повоєнного суспільства та всього того порядку, спрямованого на інтеграцію, на створення соціального суспільства, на захист кожної людини.
«Вирослі за радянських часів чули багато таких жахалок щодо того, як у капіталістичних країнах люди нещасні, вони змушені платити за освіту, платити за медицину, все дорого, нічого не доступно. Насправді, це все була типова пропаганда. Насправді зразок соціальної системи охорони здоров'я – Британія, наприклад, створена після Другої Світової війни система національних центрів здоров'я. Ця система абсолютно соціальна, вона декларує доступ до будь-яких медичних послуг будь-якої людини, яка легально проживає в країні», - розповідає Олена Черненко.
Тобто, пояснює вона, це система єдиного державного платника, кошти йдуть із держбюджету. І це, повідомляє експертка, та модель, яку було прийнято за основу в Україні, коли розпочиналася наша медична реформа. Друга модель, продовжує вона, це система Бісмарка, яка працює в Німеччині, Австрії та інших країнах, де кошти на охорону здоров'я аллокуються як окрема стаття податків, тобто якоюсь мірою механізм менш соціальний.
«Таким чином є дві основні моделі, зрозуміло, що кожна система охорони здоров'я в кожній країні якась своя, має свої деталі, є там якимось міксом, можливо, але загалом ось це так», - зазначає Олена Черненко.
Також Politeka писала про те, що Ланг розповіла, чим закінчиться боротьба за владу у росії.