20 тисяч гривень щомісяця: у Раді запропонували варіант економічного бронювання
20 тисяч гривень щомісяця: у Раді запропонували варіант економічного бронювання

20 тисяч гривень щомісяця: у Раді запропонували варіант економічного бронювання

За словами голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитра Наталухи, вкрай важливо, щоб в умовах бойових дій бізнес продовжував працювати. Від цього залежить, чи буде у держави можливість утримувати військових на фронті.

Народні депутати пропонують бронювати співробітників від мобілізації за щомісячний грошовий внесок. Сума такої плати становить пару десятків тисяч гривень. Про це детальніше розповів голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

За його словами, вдалося напрацювати пропозиції щодо економічного бронювання українців. Роботодавці зможуть самостійно визначати стратегічно важливих для підтримки життєдіяльності бізнесу співробітників. Для цього потрібно буде вносити 20 тисяч гривень щомісяця за кожного з них.

Українському бізнесу все одно потрібне бронювання, тому що він має працювати, вважає голова комітету Верховної Ради.

"Не буде бізнесу з його податками – не буде за що утримувати наших захисників. Ось така може комусь неприємна, але очевидна правда. Але, ще раз – хай бізнес вирішить сам, хто з його співробітників є стратегічним. Тільки бізнес є головним джерелом податків та економічного розвитку в Україні. Хоче цього хтось, чи ні. Шлях через постанови уряду – морально та технічно застарів", — каже Дмитро Наталуха.

Окремо було наголошено, що стратегічними мають бути не стільки галузі, які визначені чиновниками, скільки конкретні співробітники, які обираються роботодавцями. Відповідно, економічне бронювання — це про новий механізм ефективної взаємодії між бізнесом і державою, який має зберегти економіку.

А ось голова підкомітету з питань взаємодії держави, бізнесу та інвестицій Ігор Марчук заговорив про альтернативу у вигляді економічної мобілізації. Мета такого підходу — економія коштів з бюджету та їх спрямування на додаткове фінансування армії.

"Економічна мобілізація – це коли через механізм трудової військової повинності бізнес із залученням своїх ресурсів надає необхідні послуги та виконує роботи в тих сферах, в яких бізнес володіє більшими компетенціями та ефективністю, аніж військові. Для прикладу такі сфери як: закупівлі, логістика, procurement менеджмент, медичне обслуговування, ремонт техніки, ІТ сфера, будівництво фортифікацій, побутове обслуговування, діловодство, HR тощо", — заявив Ігор Марчук.

Нагадаємо, 22 травня повідомлялося, що в Миколаєві через мобілізацію водіїв перестануть ходити деякі автобуси. За словами мера Олександра Сєнкевича, у місті є достатня кількість громадського транспорту, однак ним нікому буде керувати через призов. Жінки-водії йдуть працювати на трамваї та тролейбуси, проте відмовляються від автобусів.

Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала
loader
loader