Як передає Укрінформ, про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики звернули увагу на гендиректора «Росспівробітництва» Євгена Примакова, який 22 травня в інтерв’ю кремлівському виданню ТАСС заявив, що агентство розробляє «електронну картку співвітчизника», програму, яка дозволить росіянам за кордоном отримати доступ до певних невизначених держпослуг, відвідувати Росію і працювати там і навіть подавати документи на отримання російського громадянства у майбутньому.
Примаков заявив, що Росія готується запустити пілотну версію програми в кількох невизначених сусідніх країнах і може почати видавати перші картки до кінця 2024 року. Він сказав, що російські співвітчизники можуть надати свою особисту ідентифікаційну інформацію через онлайн-заявку в обмін на карту і доступ до різних послуг, які, ймовірно, будуть доступні через невизначену онлайн-платформу. Глава «Росспівробітництва» оцінює, що РФ має від 20 до 40 мільйонів співвітчизників за кордоном, хоча незрозуміло, що саме він вкладає у це визначення.
Зазначається, що «Росспівробітництво» розробляє проєкт «Електронна карта співвітчизника» щонайменше з 2021 року, а в 2023 році Примаков заявив, що агентство планує відкрити «сертифікаційні центри» в осередках «Русского дома» по всьому світу.
«Російські співвітчизники за кордоном, яких президент РФ Володимир Путін раніше визначив як усіх, хто має історичні, культурні або мовні зв’язки з Росією, є ключовим аспектом кремлівського наративу «русский мир», який Кремль має намір використовувати для виправдання майбутньої російської агресії під виглядом «захисту» російських співвітчизників», – йдеться у зведенні Інституту.
Як повідомлялося, у Молдові проросійські діячі продовжують створювати умови для виправдання можливої майбутньої агресії РФ, зазначають в ISW.