Підтримання здорового рівня холестерину має важливе значення для загального здоров'я серця. Такі фактори, як генетика, вибір способу життя та дієта, можуть сприяти підвищенню рівня холестерину, особливо холестерину ЛПНЩ (ліпопротеїдів низької щільності), часто відомого як "поганий" холестерин. За словами Eatthis, хоча включення цільнозернових продуктів та овочів у свій раціон є корисним, важливо також знати про певні продукти, які можуть підвищити рівень холестерину.
Бекон
Жирне м'ясо та м'ясо високого ступеня переробки, таке як бекон, багате на насичені жири, які можуть негативно впливати на рівень холестерину. Рекомендується обмежити споживання насичених жирів до менш ніж 6% калорій або 13 грамів на день при дієті з 2000 калорій.
Кокосова олія
Незважаючи на свою популярність, кокосова олія в основному складається з насичених жирів, які, як відомо, підвищують рівень поганого холестерину. Натомість обирайте корисні для серця альтернативи, такі як оливкова олія першого холодного віджиму.
Стейк із біфштекса
У той час як нежирні сорти червоного м'яса містять корисні поживні речовини, більш жирні варіанти, такі як стейк з Т-подібною кісткою, мають вищий вміст насичених жирів. Обирайте нежирні шматки, наприклад, вирізку або стейк з трьома кінчиками.
Підсолоджені напої
Надмірне споживання підсолоджених напоїв, таких як газована вода і фруктові напої, пов'язане з підвищеним рівнем холестерину і тригліцеридів. Надавайте перевагу несолодким альтернативам, таким як холодний чай або зельтерська вода.
Лаваш
Комерційні хлібобулочні вироби, такі як лаваші, можуть містити пальмову олію з високим вмістом насичених жирів. Вони можуть впливати на рівень холестерину.
Жирний йогурт
Незважаючи на суперечливі докази, в жирних молочних продуктах, включаючи йогурт, може бути багато певних типів насичених жирів, які підвищують рівень холестерину. Перейдіть на знежирені або нежирні варіанти, щоб знайти здоровіші альтернативи.
Ковбаса
Оброблені м'ясні продукти, такі як ковбаса, з високим вмістом жиру і натрію, слід обмежити через їхній вплив на рівень холестерину. За можливості обирайте корисні альтернативи.
Заморожена піца
Оброблена заморожена піца часто містить шкідливі жири, які підвищують рівень холестерину. Шукайте варіанти з частково знежиреною моцарелою та рослинною олією.
Вершкове масло
Вершкове масло з високим вмістом насичених жирів і холестерину слід замінити більш корисними жирами, такими як оливкова олія і авокадо. Це допоможе знизити рівень холестерину ЛПНЩ в організмі.
Батончики мюслі
Деякі батончики мюслі можуть містити пальмову олію і доданий цукор, що може вплинути на рівень холестерину. Вибирайте свіжі фрукти або несолоні горіхи як більш здорові варіанти перекусу.
Шоколадне печиво
Хоча солодкі ласощі слід вживати в помірних кількостях, випічка промислового виробництва часто містить нездорові жири та доданий цукор. Обмежте споживання, щоб забезпечити збалансоване харчування.
Грейпфрут
Хоча грейпфрут і є корисним фруктом, він може взаємодіяти з ліками, що знижують рівень холестерину, потенційно спричиняючи несприятливі наслідки. Проконсультуйтеся з лікарем, щоб зрозуміти будь-які взаємодії з ліками.
Смажена у фритюрі риба та чіпси
Смажені у фритюрі продукти, такі як риба і чіпси, містять багато насичених жирів і натрію, які підвищують рівень холестерину в організмі. Натомість обирайте рибу, приготовану на грилі, запечену або смажену.
Попкорн з мікрохвильовки
Деякі види попкорну зі смаком вершкового масла для мікрохвильової печі містять гідрогенізовані жири з високим вмістом шкідливих для здоров'я насичених жирів. Натомість обирайте попкорн, приправлений травами та спеціями, як більш здорову альтернативу.
Нефільтрована кава
Деякі види нефільтрованої кави, такі як френч-прес, холодне заварювання і варена кава в ковбойському стилі, містять високий рівень дитерпенів, які перешкоджають переробці та виведенню холестерину з організму. Перехід на фільтровану каву, наприклад, наливну або крапельну, може покращити рівень холестерину.
Раніше OBOZ.UA опублікував інформацію, які методи періодичного голодування варто спробувати.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.