5 корисних властивостей обліпихи: на що здатна ягода
5 корисних властивостей обліпихи: на що здатна ягода

5 корисних властивостей обліпихи: на що здатна ягода

Обліпиха — це чагарник з колючими гілками на яких ростуть яскраво-оранжеві ягоди. Обліпиха походить із Західної Азії, Кавказу, Північної та Центральної Європи, де цінується за олію насіння та ягоди, які багаті на поживні речовини.

Чому варто вживати обліпиху та яку користь ягода надає організму? Пропонуємо дізнатись про 5 переваг обліпихи.

Покращує серцево-судинну систему

Флавоноїди та жирні кислоти, що містяться в обліпиховій олії, надзвичайно корисні для серця. Ця олія має у своєму складі надзвичайно рідкісні жирні кислоти, зокрема омега-7, які сприяють зниженню холестерину та зменшенню запалення, що поліпшують здоров’я серця.

Контролює рівень цукру в крові

Обліпихова олія може захищати від діабету. Про це свідчить дослідження, у якому взяло участь 38 учасників, які мали проблеми з рівнем цукру в крові. Впродовж 5 тижнів вони споживали пюре з обліпихи, яке порівняно з плацебо, значно знижувало цей рівень.

Підвищує імунітет

Флавоноїди — це рослинні сполуки, що можуть підвищувати імунітет, зробивши вас менш вразливими до різних захворювань. Висока концентрація флавоноїдів в олії обліпихи захищає організм від хвороб, про що свідчить дослідження, у якому доведено, що масло обліпихи може захищати від грипу, герпесу та ВІЛ.

Надає профілактику раку

Деякі клінічні дослідження надають підтвердження використанню соку та олії обліпихи у лікуванні раку. Флавоноїди, такі як кверцетин, кемпферол і ізорамнетин, що містяться в обліпиховому соку, можуть викликати цитотоксичні реакції у ракових клітинах та запобігати їх поширенню. Крім того, додаткові дані вказують, що ця рослина також може захищати здорові клітини від радіопатії.

Покращує шкіру

Обліпиха часто використовується для догляду за шкірою. Крім вітамінів A, C і E, олія обліпихи містить гамма-ліноленову кислоту, омега-6 жирну кислоту, що сприяє кровообігу та зменшує ознаки старіння. Крім того, рослинні стероли, такі як бета-ситостерин та кампестерин, підвищують еластичність та зволоженість шкіри.

РанішеOBOZ.UA опублікував інформацію, що приготувати з обліпихи.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader
loader