Ціни на нафту слабко зростають в очікуванні зустрічі ОПЕК+: скільки тепер коштують еталонні марки
Ціни на нафту слабко зростають в очікуванні зустрічі ОПЕК+: скільки тепер коштують еталонні марки

Ціни на нафту слабко зростають в очікуванні зустрічі ОПЕК+: скільки тепер коштують еталонні марки

Ціни на нафту залишаються стабільними в очікуванні зустрічі організації країн-експортерів нафти та її союзників (ОПЕК+) 2 червня, на якій обговорять продовження скорочення видобутку. Липневий контракт на Brent зріс до $82,30 за барель, а ф'ючерси на WTI піднялися до $77,96.

Про це повідомляє Enkorr. Ціни на нафту стабілізувалися на торгах в Азії в понеділок, 27 травня, оскільки ринки з нетерпінням очікують зустрічі ОПЕК+.

За даними Reuters, липневий контракт на нафту марки Brent зріс на 18 центів до $82,30 за барель. Більш активний серпневий контракт піднявся на 25 центів до $82,09. Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) здорожчали на 24 центи до $77,96.

Минулого тижня ціни на нафту марки Brent знизилися приблизно на 2%, тоді як WTI втратила майже 3%. Це сталося після того, як протоколи Федерального резерву США показали, що деякі офіційні особи готові ще більше підвищити процентні ставки, якщо вважатимуть це необхідним для контролю стійкої інфляції.

Очікується, що державні свята в США й Великобританії в понеділок збережуть торгівлю відносно слабкою. Майбутню зустріч ОПЕК+ було перенесено на один день, і вона пройде в онлайн-форматі. Під час цієї зустрічі виробники обговорять питання продовження добровільного скорочення видобутку на 2,2 мільйона барелів на день (б\д) на другу половину року. За словами трьох джерел з країн ОПЕК+, ймовірність продовження скорочення висока.

Сугандха Сачдева, засновник дослідницької фірми SS WealthStreet у Делі, зазначає, що очікування продовження скорочень підтримуватимуть зростання ф’ючерсів на нафту. Проте на траєкторію цінових дій суттєво вплинуть дані індексу цін виробників США (PPI), заплановані на цей тиждень, які, своєю чергою, можуть вплинути на підхід Федерального резерву до потенційних коригувань ставок.

У поєднанні з іншим скороченням видобутку на 3,66 мільйона б/д, яке дійсне до кінця року, загальне скорочення видобутку ОПЕК+ еквівалентне майже 6% світового попиту на нафту. ОПЕК заявила, що очікує ще один рік відносно сильного зростання попиту на нафту на 2,25 мільйона б/д, тоді як Міжнародне енергетичне агентство прогнозує значно повільніше зростання на рівні 1,2 мільйона б/д.

Goldman Sachs підвищив свій прогноз попиту на нафту на 2030 рік до 108,5 мільйона б/д із 106 мільйонів б/д. Він також заявив, що очікує, що пік попиту на нафту відбудеться до 2034 року на рівні 110 мільйонів б/д із наступним тривалим плато до 2040 року. 

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, Індія, яка кілька місяців відмовлялася купувати російську нафту через загрозу міжнародних санкцій, не лише відновила постачання, а й наростила їх до дев'ятимісячного максимуму. Це стало можливим завдяки використанню танкерів найбільшої російської судноплавної компанії "Совкомфлот".

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader