У червні в Україні очікується помітна зміна курсу готівкового долара. За прогнозом банківського сектора, вартість валюти у банках та обмінниках перебуватиме в межах 40-41 грн. Увечері ж 28 травня банки виставили середній курс 40,2/40,7 грн (купівля/продаж), обмінники – 40,24/40,84 грн.
Про очікуваний курс OBOZ.UA розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий. Він зазначив: загалом наступного місяця на валютний ринок впливатиме суміш кількох факторів, "які можуть тиснути на ринок, а відтак позначитися на курсових перипетіях".
Серед них, за його словами, – прискорення інфляції. Адже можуть виникнути такі об'єктивні прискорювачі як:
- зростання тарифів на електроенергію;
- збільшення вартості пального.
"Енергоскладова важлива у собівартості товарів, логістиці тощо. А збільшення її собівартості може спричинити зростання цін, а отже й інфляції", – пояснив банкір.
Також на курс впливатиме стратегія НБУ. Лєсовий зазначив: попри те, що міжнародні валютні резерви складають близько 38-39 млрд доларів, "будь-які сплески ажіотажу вимагатимуть рішучих і швидких рішень щодо збільшення валютних інтервенцій". Адже баланс між попитом та пропозицією є найголовнішим економічним фактором, "який у результаті формує валютний курс",
"Водночас у червні на ринку діятиме режим керованої гнучкості, що гарантує часті й різноспрямовані курсові зміни, однак вони не будуть надмірними. До того ж ми припускаємо, що різновекторність на валютному ринку може тривати за аналогією травня: коли період зростання тривав протягом 3-4 днів, а потім змінювався протилежним спадним напрямом і навпаки", – розповів банкір.
Загалом, резюмував він, загальна ситуація на валютному ринку залишатиметься контрольованою. Адже навіть якщо курсові показники "проб'ють" закладений у бюджеті середньорічний курс 40,7 грн/долар, "то за певних економічних умов курсові показники надалі можуть дещо знизитися".
Як повідомляв OBOZ.UA, зі свого боку, голова Нацбанку Андрій Пишний розповів, що після переходу від фіксованого курсу до керованої гнучкості валютний ринок функціонує, дедалі більше орієнтуючись на попит та пропозицію. Поточні ж курсові коливання є сезонними і не створюють небезпечного тиску.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!