В Кабміні вирішили, кому пріоритетно надавати електроенергію: в переліку ТЦК, органи влади та деякі підприємства
В Кабміні вирішили, кому пріоритетно надавати електроенергію: в переліку ТЦК, органи влади та деякі підприємства

В Кабміні вирішили, кому пріоритетно надавати електроенергію: в переліку ТЦК, органи влади та деякі підприємства

Кабінет міністрів змінив порядок визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності. Також визначили перелік пріоритетних об'єктів, які невідключатимуть від електроенергії.Серед них: Територіальні центри комплектування (ТЦК), заклади охорони здоров'я комунальної та державної форми власності (приватні клініки не стосується), підприємства, робота яких важлива для продовольчої безпеки і т.д.

Про це йдеться в опублікованій на сайті КМУ постанові. Так, перелік критично важливих об’єктів готуються та затверджуються обласними, Київською міською держадміністраціями(військовими адміністраціями). Щодо кожного об’єкта перелік повинен містити найменування, місцезнаходження, за яким здійснюється відбір потужності, визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності.

Пріоритетно надаватимуть електроенергію:

  • об’єкти критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору та сектору системи життєзабезпечення, включених до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури;
  • заклади охорони здоров’я державної або комунальної форми власності;
  • військові частини та територіальні центри комплектування і соціальної підтримки (зокрема об’єкти, що використовуються для територіальної громади в умовах воєнного стану);
  • підприємства оборонного комплексу України, зокрема ті, що виконують мобілізаційні завдання (замовлення) із створення, виробництва, ремонту та постачання озброєння, боєприпасів, військової техніки, спеціальних комплектувальних виробів, а також підприємства залізничного транспорту;
  • підприємства, діяльність яких важлива для забезпечення продовольчої, економічної та/або енергетичної безпеки країни, підприємства з неперервним циклом виробництва;
  • електронні комунікаційні мережі;
  • органи державної влади (Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України), центральні органи виконавчої влади, правоохоронні органи (органи внутрішніх справ, прокуратури, СБУ, об’єкти ДСНС).

Відомості про об’єкти, що містяться в переліку, є інформацією з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом.

Як повідомляв OBOZ.UA, голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький раніше зазначив: повністю відмовитися від відключень електроенергії Україні вдасться нескоро.

Режиміввідключення світла всього два – аварійні та планові. Наприклад, графіки погодинних відключень (ГПВ) запроваджуються заздалегідь і з попередженням.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader