Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ.
"Ця монета присвячена Державній спеціальній службі транспорту– військовому формуванню у складі системи Міністерства оборони України, що дбає про стійкість транспортної системи країни. Наразі її військовослужбовці забезпечують не лише безперебійну роботу транспорту в тилу, але й розмінування деокупованих територій, будівництво фортифікацій, охорону критичної інфраструктури та її відновлення", - йдеться в повідомленні.
Аверс монети – ідентичний з аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року, на ньому в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщені номінал монети, рік карбування та герб України. На реверсі монети по колу розміщені написи “Державна спеціальна служба транспорту” та гасло її військовослужбовців: “незламні духом відновлять Україну!”. У центрі композиції рельєфно зображено емблему служби та схематичний міст, що символізує транспортну інфраструктуру України.
Національний банк поступово підкріплюватиме обіговими пам’ятними монетами банки та СІТ-компанії для подальшої їх видачі клієнтам. Прийматимуться ці монети від клієнтів як звичайні обігові монети номіналом 10 гривень. Поступово в готівковий обіг буде введено майже 10 млн штук таких обігових пам’ятних монет.
Водночас частина тиражу обігової пам’ятної монети “Державна спеціальна служба транспорту” буде сформована в спеціально оформлені ролики. До ролика входитиме 25 обігових пам’ятних монет “Державна спеціальна служба транспорту”. На спеціально оформленому сувенірному папері, в який запаковано кожний ролик, розміщено зображення емблеми Державної спеціальної служби транспорту та схематичне зображення мосту, який символізує транспортну інфраструктуру України. Тираж роликів – 20 тисяч штук. У інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку реалізація таких роликів обігових пам’ятних монет у сувенірному пакованні розпочнеться з 30 травня 2024 року.
Як повідомлялось, у Національному банку презентували нову памʼятну монету, присвячену кримськотатарському орнаменту «Орьнек», внесеному до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО та до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.
Фото: НБУ