Популярна у соцмережах гра про віртуального хомʼяка повʼязана з Росією — AIN.UA
Популярна у соцмережах гра про віртуального хомʼяка повʼязана з Росією — AIN.UA

Популярна у соцмережах гра про віртуального хомʼяка повʼязана з Росією — AIN.UA

Ця гра може бути небезпечною для українців, адже повʼязана з Росією
Клікерна гра у соцмережах Hamster Kombat, де треба заробляти монети за клікання по екрану та виконання завдань, має російський домен.
На це звернула увагу користувачка Х під ніком «злата прага», передає AIN.
У відеогрі Hamster Kombat, яка зараз активно набирає популярності в Україні, можна заробляти монети за клацання по екрану та виконанню завдань.
Проте ця гра може бути небезпечною для українців, адже повʼязана з Росією.
«Hamster Kombat зареєстрований RU-CENTER Group – одним із найбільших реєстраторів доменних імен і хостинг провайдерів, що входить у холдинг РБК. Позаяк російські компанії зобов’язані зберігати на серверах внутрішні дані користувачів і надавати їх силовикам на вимогу, це становить загрозу для українців. Їх особисті дані можуть використати для невідомих цілей», - йдеться у повідомленні.
Hamster Kombat здобув популярність в Україні через обіцянки легкого заробітку, а також завдяки поширенню інформації про неї в Instagram, Tik Tok та Telegram.
Hamster Kombat копіює популярний застосунок Notcoin, де так само треба заробляти монети через клацання, які потім можна обміняти на криптовалюту.
Але російське походження гри може викликати безпекові проблеми для українців, бо компанії Росії зобов’язані зберігати на серверах внутрішні дані користувачів і надавати їх силовикам на вимогу.
Нагадаємо, щоу фейсбуці користувачі протягом останніх двох тижнів масово скаржаться на злами телеграм-акаунтів.
Це відбувається за такою схемою: у телеграм надходить повідомлення від одного з контактів користувача з проханням проголосувати за дівчину, яка нібито бере участь у конкурсі танців і є донькою/онукою друзів.
Перехід за посиланням провокує злам телеграм-акаунту користувача, який вирішив проголосувати. Після зламу власник акаунту втрачає до нього доступ, а з самого акаунту шахраї починають розсилати за контактною книгою прохання переказати значну суму коштів — від 16 до 19 тисяч гривень.
Читайте також: 
  • RSF: «Роскомнагляд» експериментує зі штучним інтелектом для цензури в інтернеті
  • В ЄС телеграм cтав ключовою зброєю прокремлівських акаунтів для поширення дезінформації проти України, — Bloomberg

Фото: SPRAVDI

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
українці Соцмережі Instagram
Джерело матеріала
loader
loader