В Україні скасовано статус "обмежено придатний": що зміниться для громадян з 1 червня
В Україні скасовано статус "обмежено придатний": що зміниться для громадян з 1 червня

В Україні скасовано статус "обмежено придатний": що зміниться для громадян з 1 червня

Одразу після цього їх визнають або придатними, або непридатними до військової служби. На проведення повторного медичного огляду виділено час до 4 лютого 2025 року.

Переогляд для тих, хто мав статус "обмежено придатний"

Призовники, які раніше мали статус "обмежено придатний до військової служби", тепер повинні повторно пройти військово-лікарську комісію. Процес перекомісії розпочався 18 травня 2023 року, коли новий закон про мобілізацію набув чинності.

Після проходження ВЛК, колишні обмежено придатні призовники отримають один із таких статусів:

  • непридатні до військової служби – особи, що виключаються з військового обліку;
  • непридатні до військової служби з повторною перекомісією через 6 або 12 місяців;
  • тимчасово непридатні – громадяни, яких будуть направляти на лікування, вони отримують відпустку або тимчасове звільнення від службових обов'язків.
  • придатні до служби за деякими напрямками – люди можуть служити у ТЦК, частинах забезпечення військ, підрозділах зв'язку, логістики, медицини, навчальних центрах та вищих військових навчальних закладах;
  • придатні до служби – особи, що можуть отримати бойову повістку.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • Міністр юстиції України Денис Малюська повідомив, що ув'язнені, які приєднуються до Збройних Сил України, будуть попередньозараховані до штурмових підрозділів, сформованих виключно з осіб, які відбували покарання.
  • Голова Національної поліції України Іван Вигівський зазначив, що працівники поліції разом із представниками ТЦК беруть участь в оповіщенні військовозобов'язаних та перевіряють їхні документи. Однак, вони не мають права вручати повістки.
  • З набуттям чинності нового закону про мобілізацію, військовозобов'язані громадяни зобов'язані носити з собою військово-обліковий документ. У разі його відсутності, на громадянина може бути накладено штраф у розмірі від 17 000 до 25 500 гривень.
Теги за темою
Законодавство
Джерело матеріала
loader
loader