Генерали НАТО закликають змінити правила надання західної допомоги Україні
Генерали НАТО закликають змінити правила надання західної допомоги Україні

Генерали НАТО закликають змінити правила надання західної допомоги Україні

На третьому році російської агресії проти України Російська Федерація почуває себе досить комфортно. Незважаючи на те, що її економічний потенціал більше ніж у 25 раз менший за економічну могутність країн-членів НАТО, Москва зуміла, безперешкодно обходити нав’язані Заходом економічні санкції, організувати виробництво величезної кількості боєприпасів, що в декілька разів більше ніж сукупне виробництво країн НАТО, отримала величезну військову допомогу від КНДР, а також від Ірану і приховану підтримку від Китаю.

Залякуючи країни НАТО розв’язанням тотальної війни та ядерним апокаліпсисом Москва добилася свого: захід допомагає Україні дуже стримано та вибірково. Рівень наданої допомоги не дає Україні можливості завдати значного удару російським військам на своїй тимчасово окупованій українській території та змусити їх повернутися на територію РФ, де їм і є місце. Україна практично воює без сучасної бойової авіації та не може отримати відповідну кількість новітніх ракет хоча б середнього радіусу дії, а також додаткових систем ППО та ПРО для захисту об’єктів мирної інфраструктури, що на щоденній основі нищиться російськими військами, ракетами та керованими авіабомбами.

При цьому США та низка інших Західних країн забороняють використання своєї зброї для нанесення ударів по воєнним об’єктам на території Росії. Україна фактично воює із зав’язаною за спиною рукою, тому і не може нанести вирішальний за обсягами втрат удар російським окупаційним військам та переламати хід бойових дій на свою користь.

Напередодні 75-ої річниці заснування НАТО група відставних генералів країн-членів Північноатлантичного альянсу у колективному зверненні закликали змінити політику щодо воєнної та військово-технічної підтримки Києва з метою забезпечення перемоги України та унеможливлення підриву системи глобальної безпеки, почати укладати двосторонні безпекові угоди країн-членів Альянсу з Україною із зобов’язаннями по рівню військової допомоги Києву з прив’язкою до розміру ВВП за прикладом Естонії та надати чіткий план зі вступу України в НАТО на саміті у Вашингтоні, а також прийняти документи щодо незворотності підтримки України до відновлення її територіальної цілісності і суверенітету.

Генерали закликають зняти обмеження на типи та кількість озброєнь, що передаються Україні, терміново забезпечити критичне озброєння та передати військову техніку, яка забезпечить технологічну перевагу над супротивником. Генерали наголошують на необхідності пріоритетності заходів із забезпечення оперативних резервів Збройних Сил України, у тому числі постачання боєприпасів та забезпечення технічного обслуговування озброєння, докладання зусиль для розширення навчання українських військових за кордоном.

У зверненні наголошується на геноцидному характері російської війни, метою якої є знищення України як незалежної країни та українців як незалежної нації. Генерали попереджають, що нездатність Заходу підтримати Київ призведе до неминучої поразки України, сотень тисяч додаткових жертв і мільйонів біженців, а сама ця поразка буде сприйматися як запрошення до експансіонізму з боку інших авторитарних режимів.

Поразка України неминуче призведе до втрати довіри до США як лідера вільного світу, поставить під загрозу існування НАТО, оскільки інші члени Альянсу будуть змушені шукати двосторонніх угод з авторитарними країнами, зокрема Російською Федерацією і Китайською Народною Республікою.

При цьому і генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг теж закликав союзників зняти обмеження на використання Україною зброї для ударів по військових об'єктах на території Росії. Генсек заявив, що Росія веде загарбницьку війну, а Україна має право захищатися. «І це також включає нанесення ударів по цілях на території Росії», — пояснив він, зазначивши, що деякі союзники вже зняли такі обмеження, і настав час іншим союзникам розглянути можливість зробити те ж саме.

Вже 10 країн-членів НАТО зняли обмеження з використання наданої їх зброї Україні проти території РФ, зокрема проти військових баз та аеродромів, з яких російські війська здійснюють напади проти цивільного населення та мирної інфраструктури України. Серед цих 10 держав Великобританія, Франція, Нідерланди, Польща, Швеція, Фінляндія, Литва, Латвія, Естонія.

Стало зрозумілим, що настав час міняти правила Західної підтримки України фактично встановлених Москвою. Продовження політики запобігання дратування Кремля дорого коштуватиме не тільки українському народові, але і всьому Західному світові.

Рекомендуємо відео:

Теги за темою
Володимир Путін Джо Байден
Джерело матеріала
loader
loader