Згідно з дослідженням, 92% опитаних у 2022-2023 роках вважають, що здоров'я ротової порожнини важливе для загального стану здоров'я. Крім того, правильний догляд за ротовою порожниною сприяє запобіганню ряду захворювань та підтримує загальний стан організму, не кажучи про приємний запах із рота, що потрібне для відчуття впевненості у собі.
Тож, які дії рекомендується вживати, а чого слід уникати для оптимального догляду за ротом? Про це розповіли в Eat This, Not That!
Чищення відразу після кислої їжі чи напоїв
Не слід чистити зуби одразу після вживання кислої їжі або напоїв. Таким чином ви ризикуєте послабити вашу зубну емаль та погіршити стан зубів.
Не чистити зуби зовсім
Чистити зуби потрібно мінімум 2 рази на день, з ранку та у вечорі. При цьому, процесу слід приділити мінімум 2 хвилини та використовувати щітку з м’якою щетиною. Також, не зайвим буде змінити звичайну щітку на електричну, щоб запобігти захворюванням ясен та появі карієсу.
Жування твердих предметів
Хоча може здаватись, що жування кубиків льоду або якоїсь твердої їжі є цілком безпечним для зубів, це не так. Таким чином ви можете спровокувати появу проблем зі здоров'ям зубів. За даними клініки Клівленда, якщо жувати кубик льоду 1-2 рази з надмірною силою, це може призвести до розірвання коронок, пломб або створити тріщину у зубі.
Не використовувати зубну нитку
Відмова від використання зубної нитки може призвести до накопичення зубного нальоту та розвитку гінгівіту. Крім того, регулярне використання зубної нитки допомагає очищати складнодоступні місця між зубами, що зменшує ризик карієсу і захворювань ясен, а тому використовувати нитку треба щодня після чищення зубів.
Ігнорувати огляд у стоматолога
Не нехтуйте регулярним відвідуванням стоматологічного кабінету. Це допоможе вам вчасно виявити проблему та надати зубам відповідного догляду.
Використовувати зубами не за прямим призначенням
Якщо у вас є погана звичка використовувати куби для відкривання та розірвання деяких предметів — негайно відмовтесь від неї. Таким чином ви ризикуєте спровокувати появу тріщин та інших пошкоджень зубів.
РанішеOBOZ.UA розповів, як зробити зуби білосніжними.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.