Корпорація Google представила в Україні платформу «Безпека дітей в Інтернеті», на якій зібрано корисні інструменти та ресурси з онлайн-безпеки для дітей та підлітків, а також батьків і вчителів. Про це повідомлено у блозі «Google Україна».
На платформі представлено:
- інформацію про основи цифрового громадянства й безпеки, адаптовану для дітей різного віку, поради щодо того, як навчити дітей ділитися інформацією онлайн відповідально, спілкуватися ввічливо та захищати свою конфіденційність,
- інструменти та ресурси, які допоможуть батькам та вчителям розпочати розмову з дітьми про безпеку в Інтернеті.
Зокрема, опубліковано посібник із безпеки дітей в Інтернеті. Він охоплює п'ять тем:
- Ділися з обачністю. Цифровий слід і відповідальне спілкування;
- Не дай себе обманути. Фішинг, шахрайство та надійні джерела;
- Бережи свої таємниці. Безпека в Інтернеті та паролі;
- Круто бути доброзичливим! Боротьба з негативною поведінкою в Інтернеті;
- Сумніваєшся? Спитай! Сумнівний контент та сценарії.
Рекомендації для дітей щодо відповідального поширення контенту у мережі
На сайті виклали посібник із медіаграмотності для підлітків, щоб ставали впевненими користувачами Інтернету, здатними критично оцінювати інформацію та відповідально ділитися нею онлайн. Посібник складається з п’яти уроків, кожен з яких охоплює певний ключовий аспект цифрового громадянства.
Також розмістили «Посібник із Family Link для батьків», що допоможе встановити основні правила використання цифрових пристроїв у сім’ї. У ньому батьки знайдуть інформацію, як налаштувати застосунок Family Link, який допомагає організувати «батьківський контроль» за пристроями Android своїх дітей.
На додаток до цього, в окремому посібнику зібрано поради, які допоможуть молодому поколінню бути в мережі пильними, доброзичливими та сміливими, а також користуватись Інтернетом обачно і безпечно.
Також дітям пропонується пройти онлайн-гру «Interland: Безпека дітей в Інтернеті» – призначена для того, щоб допомогти дітям опанувати потрібні навички цифрової безпеки.
«Google Україна» реалізує цей проєкт за підтримки Міністерства освіти і науки України та ГО «Смарт освіта». Усі навчальні матеріали було розроблено спільно з міжнародними партнерами Internet Keep Safe Coalition, Connect Safety та Family Online Safety Institute.
Нагадаємо, громадська організація #Stop_sexтинг запустила в телеграмі чатбот, у якому представлена інформація про основні ризики, з якими можуть зіткнутися діти в мережі, та рекомендаціями щодо того, як діяти в тій чи іншій ситуації.
Фото: платформа «Безпека дітей в Інтернеті»
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.