Китайська торгова асоціація шукала для покупців із РФ детектори дронів, генератори перешкод, придушувачі БПЛА та інше обладнання. Пізніше в організації заявили, що насправді їм потрібні були "дитячі іграшки".
Пов'язана з урядом Китаю Асоціація сприяння торгівлі з Росією провінції Гуандун 22 травня намагалася закупити обладнання для боротьби з безпілотними апаратами для покупців з Російської Федерації. Про це пише Financial Times.
Повідомляється, що асоціація опублікувала на своїй сторінці в соціальній мережі WeChat "Повідомлення про іноземні підприємства, які купують обладнання". У повідомленні йшлося, що покупцям потрібні "генератори перешкод, детектори дронів" торгових марок Boristone, Assel Labs, "Булат" або інші аналогічні технологічні рішення для придушення БПЛА, наприклад, постановники перешкод у смузі частот зв'язку. Покупці цікавилися аналогом детекторів БПЛА "Булат" від російської компанії 3mx, які, за даними виробника, вже застосовувалися російськими військовими на війні в Україні.
Пізніше згадане повідомлення було видалено. Представник організації в коментарі журналістам заявив, що публікація оголошення була "якоюсь помилкою", тому пост було видалено. За його словами, російські покупці насправді шукали "дитячі іграшки".
Як зазначають у виданні, Асоціацію сприяння торгівлі з Росією було створено 2023 року під керівництвом Міністерства торгівлі провінції Гуандун для надання допомоги росіянам у придбанні товарів. Організація займається координацією дій з метою заохочення глобальної торгівлі, сприяє встановленню зв'язків із російськими покупцями, а також надає відповідні юридичні консультації.
У статті йдеться про те, що Китай зараз відіграє домінуючу роль у глобальному ланцюжку поставок БПЛА. Наприклад, компанія DJI, яка базується в провінції Гуандун, є найбільшим у світі виробником комерційних дронів.
Водночас у США неодноразово закликали до припинення поставок з Китаю до Росії товарів подвійного призначення, які росіяни використовують у своїй військовій промисловості. Так, минулого місяця Казначейство США запровадило санкції щодо китайських груп Wuhan Global Sensor Technology і Wuhan Tongsheng Technology, які допомагали Росії. Мінфін США також націлився на компанію Juhang Aviation, що базується в Шеньчжені, яка виробляє обладнання для БПЛА.
Нагадаємо, за даними The New York Times від 28 травня, представники США вважають, що Росія може фінансувати війну проти України попри західні санкції. Пекін пообіцяв не відправляти зброю РФ, але він підтримав економіку Москви. За ці кошти РФ виробляє зброю, а також купує китайську електроніку для техніки. Без допомоги Пекіна Москва все ще могла б воювати, але була б значно слабшою.
За інформацією The Wall Street Journal від 28 травня, росіяни змогли наростити виробництво дронів в "Алабузі", використовуючи компоненти з Китаю, робочу силу з Африки і логістичні мережі, які Іран відточив за роки протистояння із Заходом.