Представниця парламентського комітету з питань транспорту та інфраструктури Оксана Савчук переконана, що такі люди зможуть послужити державі та виконати те, що від них очікує служба в армії.
Людям віком старше 60 років потрібно дати можливість підписувати контракт на 6 місяців з правом його добровільного продовження. Про це в ефірі телеканалу Novyny.live заявила нардеп, членкиня Комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури Оксана Савчук.
На її думку, такі особи можуть послужити державі та виконати те, що від них очікує служба в армії.
"Що стосується людей, які мають 60+, вони можуть бути корисними в інженерних військах і підписати контракт на шість місяців з правом добровільного продовження. Таким чином, потрібно робити різні підходи. На жаль у нас все дуже погано, бо мобілізацію почали, а ротації немає. Тому ось така складність у цій справі", — заявила парламентар.
За словами Савчук, люди віком 60+ повинні мати можливість підписати короткотерміновий контракт на посаду, яка є потрібна у ЗСУ. Зокрема, у нас є інженерні війська, і деякі люди на пенсії можуть не йти в окоп, а ремонтувати військову техніку. І якщо їм дійсно гарантується таке право, то вони можуть впродовж пів року послужити і виконати професійно те, що від них очікується, переконана нардепка.
В Україні знизили призовний вік
Починаючи з 2 квітня 2024 року в Україні знижено призовний вік з 27 до 25 років. З того часу мобілізації підлягають чоловіки після проходження строкової служби чи після досягнення 25-річного віку та до 60 років. Зокрема положення нового закону заміняють строкову службу базовою загальновійськовою підготовкою (БЗВП), яку повинні будуть пройти чоловіки віком від 18 до 25 років. БЗВП має розпочатися з 1 вересня 2025 року. Чоловіки самостійно матимуть право обирати термін проходження служби до досягнення 24-річного віку.
Остаточну ступінь придатності до військової служби визначає військово-лікарська комісія на основі висновків профільних лікарів, які проводять медичний огляд військовозобов'язаних. Для того, щоб пройти ВЛК, чоловіки мають прибути до територіального центру комплектування за повісткою на проходження комісії. Ступінь придатності дозволяє визначити, в яких родах військ може служити особа та які завдання виконувати.
Нагадаємо, 3 червня заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури Володимир Крейденко заявив, що в умовах воєнного стану українські підприємтсва-перевізники можуть забронювати від мобілізації 50% своїх військовозобов’язаних працівників.
Також стало відомо, яким категоріям осіб мають право вручати повістки в умовах воєнного стану.