Законодавство забороняє українцям мати множинне громадянство, каже речник Держприкордонслужби Андрій Демченко. При цьому в разі, якщо такі документи у людини є, її розглядають виключно як громадянина України. Такі норми діяли завжди і не змінювалися з 1 червня.
Інформація про те, що українців із подвійним громадянством не випускатимуть із країни, не відповідає дійсності, адже Київ ніколи не дозволяв громадянам мати кілька паспортів. Фокус зібрав усе, що про це відомо.
На сайті посольства США в Україні написали, що під час перебування в Україні американсько-українські подвійні громадяни розглядаються виключно як громадяни України. Відповідно, на них поширюються виключно українські права та обов'язки. Це нововведення нібито почало діяти з 1 червня поточного року.
"Згідно з воєнним станом України, чоловікам віком від 18 до 60 років заборонено залишати країну. Раніше громадяни цієї групи, які мають подвійне громадянство США та України, могли в'їжджати в Україну і потім виїжджати з неї, якщо вони знімали з обліку своє українське місце проживання і реєстрували своє американське місце проживання", — йдеться в повідомленні на сайті посольства.
Українці з подвійним громадянством — що кажуть у ДПСУ
Український журналіст Андрій Цаплієнко у своєму Telegram-каналі повідомив, що звернувся по коментар щодо заяви американського посольства до Державної прикордонної служби. Речник Андрій Демченко заявив, що цей матеріал є маніпуляцією, адже Україна ніколи не визнавала подвійне громадянство, а тих, хто на кордоні намагався надати документи іншої країни, маючи при цьому українські, було притягнуто до відповідальності.
"Формулювання, яке зараз поширюється на різних ресурсах про те, що українців із подвійним громадянством не випускатимуть із країни, м'яко кажучи, некоректне. Вкотре можу зазначити, що в Україні заборонено мати подвійне громадянство. Навіть якщо громадяни України мають паспорт іншої країни, вони насамперед розглядаються винятково як громадяни України, і на них поширюються права та обов'язки громадян України. Такі норми діяли й раніше", — заявив Андрій Демченко.
Водночас, продовжує представник ДПСУ, не варто плутати людей з іноземними паспортами і тих громадян України, які тривалий час проживають за межами країни і мають спеціальну відмітку про це у своїх документах.
Раніше такі українці чоловічої статі віком від 18 до 60 років могли виїжджати за межі країни. Після того, як законодавство було змінено, така можливість для них стала обмеженою.
Нагадаємо, 3 червня повідомлялося, що народна депутатка Верховної Ради Мар'яна Безугла запропонувала відмовитися від паспортів українцям, які не оновили дані. На її думку, усі ті, хто вирішить не повертатися на Батьківщину для того, щоб оновити військово-облікові дані, мають здати свої українські документи і взяти інші.