Грибний сезон вже «на носі»: коли з'являються перші маслюки
Грибний сезон вже «на носі»: коли з'являються перші маслюки

Грибний сезон вже «на носі»: коли з'являються перші маслюки

У літній період гриби можна збирати протягом усього літа. Найбільш рясний ріст спостерігається в кінці серпня.

Маслюки - одні з найулюбленіших грибів українців, які густо ростуть у лісах нашої країни. Вони смачні в будь-якому вигляді: смажені, тушковані, мариновані. До того ж, це дуже зручні гриби, оскільки ростуть цілими колоніями. Якщо ви натрапили на потрібне місце, то за 15-20 хвилин легко назбираєте повний кошик. Тому любителі "тихого полювання" мають знати коли починається сезон маслюків.

Коли з'являються перші маслюки в Україні

Сезон збору маслюків починається наприкінці червня і закінчується аж у жовтні. Однак, варто сказати, що в середині літа досить складно зустріти гриб, до якого ще не дісталися комахи-шкідники. Іноді частка червивих маслюків може досягати 70-80%. Восени ж, коли нічна температура знижується, активність комах різко зменшується і в цей момент чистих міцних маслюків можна набрати значно більше.

Коли з'являються маслюки після дощу

Ці гриби ростуть досить швидко. Зокрема, перші екземпляри можна збирати вже через 12 годин після дощу. Якщо ж надалі погода буде сонячна, то перший гриб може з’явитись на галявині вже через 5 годин, але досвідченні грибники радять почекати 3 дні, щоб зібрати їх більше.

Як відрізнити несправжні маслюки від хороших

У маслюків є кілька двійників, з якими їх досить просто переплутати, але існує декілька відмінностей між помилковими і істинними маслюками.

Відмінності маслюків та грибів двійників:

Літній календар грибника
Літній календар грибника / інфографіка: Главред

Дивіться відео, коли в лісі з'являються маслюки:

Що за гриби маслюки?

Маслята (лат. Suillus) - рід трубчастих їстівних грибів сімейства болетові. Свою назву отримали через маслянистий, слизький на дотик капелюшок. Характерними ознаками, що відрізняють більшість видів маслюків від інших болетових, є клейка слизова шкірка капелюшка, що легко знімається, і кільце, що залишилося від приватного покривала, повідомляє "Вікіпедія".

Читайте також:

Джерело матеріала
loader
loader