Керівник апарату Верховної Ради: Клуб парламентських кореспондентів мають створити самі журналісти
Керівник апарату Верховної Ради: Клуб парламентських кореспондентів мають створити самі журналісти

Керівник апарату Верховної Ради: Клуб парламентських кореспондентів мають створити самі журналісти

В’ячеслав Штучний каже, що готовий брати відповідальність на себе щодо акредитації журналістів відповідно до чинного законодавства.

Клуб парламентських кореспондентів, який би в рамках саморегуляції опікувався питанням доступу журналістів до парламенту, мають створити самі журналісти. Про це в інтерв’ю «Детектору медіа» розповів керівник апарату Верховної Ради України В’ячеслав Штучний.

За його словами, це повинна бути громадська організація, з якою апарат Верховної Ради зможе співпрацювати. Однак, каже голова апарату ВР, «держава не має втручатися в цей процес».

«Ми готові допомогти. Самоорганізуйтеся, створіть клуб парламентських кореспондентів, ми сприятимемо вашій роботі. Але ж знову ж таки, ми допоможемо, але не хочемо у це втручатися», — сказав Штучний.

На його думку, в Україні треба напрацювати механізм єдиної прескарти для журналістів. Як приклад він наводить досвід Франції, де єдину прескарту видають тим журналістам, які отримують понад 50% своїх доходів від журналістської діяльності, тобто це їхня основна робота. Виконувана робота повинна мати журналістський характер і виконуватися для одного або кількох медіа.

Штучний додав, що апарат може також організувати візити в інші парламенти, щоб подивитися, як працює допуск журналістів і забезпечена їхня робота в інших країнах, яка там законодавча база, чи є пільгове оподаткування тощо.

Голова апарату Ради додав, що готовий брати відповідальність на себе щодо акредитації та позбавлення акредитації відповідно до вимог чинного законодавства.

«У нас є виписані правила для акредитації, але не всі вони відповідають вимогам сьогодення. Ми не намагаємося прописати щось приховане для того, щоб потім позбавити журналістів акредитації. Ми за прозорість і партнерство. І за те, щоб відбувалося висвітлення діяльності парламенту. Ми за рівні умови. І лише для тих, кому це цікаво», — сказав Штучний.

8 травня Руслан Стефанчук підписав розпорядження про допуск журналістів до парламенту в умовах дії воєнного стану. Вже в перший день більше двадцяти медійників працювали в парламенті.

  • Вячеслав Штучний: «Я готовий брати відповідальність на себе щодо акредитації та позбавлення акредитації відповідно до вимог чинного законодавства»
  • Журналістка Анна Стешенко про нові умови роботи в Раді: Формат праці обговорювався, і всі на нього погодились
  • Нові умови роботи журналістів у Раді: переакредитація, робота лише на третьому поверсі, не більше 30 людей

Фото: Вадим Сарахан

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Верховна Рада
Джерело матеріала
loader
loader