Українці знову стикаються з періодичними відключеннями електроенергії через удари Росії по критичній інфраструктурі. Несвоєчасні відключення пояснюються змінами у споживанні електроенергії, несправністю автоматики та непрозорістю графіків відключень.
Про це повідомив гендиректор постачальника електроенергії Yasno Сергій Коваленко в коментарі ЗМІ. За його словами, компанія проводить статистичний аналіз відключень, і 95-97% випадків вони збігаються з графіками. Однак існують кілька причин, які можуть вплинути на цей збіг.
"Перша – дуже швидко змінюється споживання. Я називаю це диспетчерською грою. Наведу приклад. Є дві лінії і треба зробити так, щоб у них світло було 50 на 50, тобто рівно по чотири години. У певний момент треба вимкнути одну лінію та ввімкнути іншу, але це не відбувається одномоментно, за одну секунду. Важливо витримати ліміт. Наприклад, кожна з ліній – це 50 МВт споживання. Вимикають одну, вмикають іншу, а на другій різко зросло споживання. Воно вже не 50 МВт, як очікувалося, а 80 МВт. Тобто щоб витримати баланс, треба когось загасити з першої лінії. Потім це збалансовується, але люди все рахують по хвилинах"", – пояснив Коваленко.
Інколи автоматика неспрацьовує, і для виконання операцій потрібно залучати бригаду, що може призвести до затримок у вимкненні або вмиканні електроенергії. Також за його словами, іноді люди не розуміють, що є така річ, як світло-сіра зона в графіках відключень. У Києві, наприклад, є три зони:
- гарантована, коли світло точно буде;
- зона, де світла точно не буде;
- світло-сіра зона, коли світло може бути або не бути.
"Люди як оптимісти очікують, що в цей час електрика точно буде, але так відбувається не завжди", – пояснив Коваленко. У Києві частіше, ніж в інших регіонах країни, відключають електрику, насамперед, через велику кількість критичної інфраструктури.
Як повідомляв OBOZ.UA раніше, різна тривалість відключень електроенергії в областях України зумовлена специфікою кожного регіону та встановленими лімітамиобсягів енергоспоживання. Важливим є врахування цих факторів при складанні графіків відключень, щоб забезпечити справедливий розподіл електроенергії серед споживачів.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!