Верховна Рада прийняла в цілому закон про дошкільну освіту. «За» проголосували 299 депутатів, повідомив нардеп Ярослав Железняк.
За даними голови підкомітет з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Володимира Воронова, однією з ключових ідей прийнятого закону є запровадження «дієвих механізмів для освітнього розвитку дитини від народження».
- Приміром, буде розвиватися мережа ясельок та ясельних груп, сімейних (родинних) дитячих садків, міні-садків, мережа груп з різним розпорядком перебування, зокрема короткотривалого чи цілодобового», - зазначив Воронов.
Також законопроєкт визначає різні форми здобуття дошкільної освіти. Передбачається, що дитячі садки переважно працюють в очній формі, проте має бути можливість обирати педагогічний патронаж, дистанційну, сімейну, мережеву форми здобуття дошкільної освіти.
Серед нововведень законопроєкту - різноманіття форм дитячих садочків. Наприклад, мобільний дитячий садок, який приїздить до дітей у віддалених населених пунктах, де не працює жоден інший надавач освітніх послуг у сфері дошкільної освіти.
Також однією з ключових пропозицій законопроєкту є створення Центрів підтримки батьків, які повинні бути у кожній територіальній громаді. Очікується, що в них батьки зможуть отримати педагогічну та психологічну допомогу. Там можна буде отримати консультацію, пройти спеціалізовані курси та семінари, обмінятися досвідом з іншими батьками.
Передбачено законом і наявність укриття в кожному садочку, психологічний супровід, сучасні підходи в організації харчування, медичного обслуговування, цифровізація управлінських процесів та підтримку роботи вихователів. Визначена і можливість доплат та підвищень посадових окладів.
- 22 травня Рада прийняла закон, який прибирає поділ у викладанні предмета на хлопчиків і дівчаток. І замість застарілого поняття «Допризивна підготовка юнаків» вводиться «Початкова загальновійськова підготовка».
- Раніше журналіст Коротко про розбирав оновлені шкільні рецепти Клопотенка: за що лають, а за що хвалять діти, батьки та кухарі.