Путін випадково проговорився про втрати ЗС РФ і, схоже, сказав правду, — ISW
Путін випадково проговорився про втрати ЗС РФ і, схоже, сказав правду, — ISW

Путін випадково проговорився про втрати ЗС РФ і, схоже, сказав правду, — ISW

Путін сказав, що російські війська втрачають в Україні по 20 000 осіб щомісяця. І ця цифра приблизно дорівнює тій кількості нових військовослужбовців, яких Росія генерує щомісяця.

На полях ПМЕФ (Петербурзького міжнародного економічного форуму), Путін під час зустрічі з представниками ЗМІ зробив кілька цікавих заяв. І, крім іншого, повідомив, що приблизно 5 000 російських військовослужбовців гинуть під час війни в Україні щомісяця. І це схоже на правду, оскільки, виходячи зі стандартного співвідношення поранених до вбитих як три до одного, виходить, що тоді приблизно 15 000 російських військовослужбовців отримують поранення. Про це повідомляють аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

ISW не може підтвердити озвучену Путіним цифру втрат, однак ця цифра збігається з нижньою межею українських повідомлень про російські втрати.

15 січня 2024 року заступник начальника Головного управління військової розвідки (ГУР) України генерал-майор Вадим Скібіцький повідомив, що Росія вербує близько 30 000 осіб на місяць.

Командувач Сухопутних військ України генерал-лейтенант Олександр Павлюк заявив 2 травня, що російські війська втрачають від 25 000 до 30 000 убитими і пораненими щомісяця.

Керівник московського Центру аналізу стратегій і технологій і член цивільної консультативної ради при Міністерстві оборони (МО) Росії Руслан Пухов у середині квітня 2024 року також стверджував, що нинішні російські зусилля з мобілізації генерують приблизно 30 000 нових військовослужбовців щомісяця.

ISW зазначає, що останніми місяцями ЗС РФ створили більш стійкий апарат формування сил для поточних наступальних операцій і активізували зусилля зі створення резервів оперативного і стратегічного рівня.

Росіяни використовували свою ініціативу на всьому театрі військових дій в Україні, щоб диктувати темп бойових дій останніми місяцями, який призвів би до втрат, що приблизно дорівнювали б або були трохи меншими за кількість новосформованих сил.

Це дозволило російським військам негайно заповнювати втрати на лінії фронту і зберегти загальний темп наступу в Україні, але наклало обмеження на темп наступу на кожному окремо взятому напрямку.

Росіянам вдалося створити більш-менш стійкий апарат генерації сил для поточних наступальних операцій і вони активізували зусилля зі створення резервів оперативного і стратегічного рівня.

Командувач Сухопутних військ України генерал-лейтенант Олександр Павлюк на початку травня 2024 року заявив, що російські війська мають намір сформувати ще приблизно 100 000 осіб особового складу для використання в наступальних операціях у червні та липні цього року і ще 300 000 осіб до кінця 2024 року.

В Інституті вважають, що Росії, найімовірніше, буде далеко до цього рівня. А погано навчені й оснащені російські резерви оперативного та стратегічного рівня навряд чи будуть готові діяти як сили прориву першого ешелону або сили другого ешелону, здатні проводити великомасштабні напади 2024 року, якщо ЗСУ мають усе необхідне, щоб їм протистояти.

Ключові висновки аналітиків ISW за 6 червня 2024 р.

  • Путін спробував переформулювати застарілі погрози про пряму конфронтацію із Заходом, заявивши, що Росія надасть невстановленим суб'єктам (супротивникам Заходу) можливість завдавати ударів на великі відстані для нанесення ударів по цьому самому Заходу. Погроза Путіна спрямована на те, щоб вплинути на ухвалення рішень Заходом щодо здатності України завдавати ударів по військових об'єктах на території Росії з використанням наданої Заходом зброї, але, зокрема, не погрожує ескалацією ситуації в Україні або прямою конфронтацією, що дає підстави припустити, що Кремль, можливо, пристосовується до обраних західних уявлень щодо вірогідності таких російських погроз.
  • Російські військово-морські кораблі зайдуть у порт Куби 12-17 червня, ймовірно, в рамках більш масштабних зусиль з відновлення історичної пам'яті про кубинську ракетну кризу в рамках російської кампанії рефлексивного контролю, спрямованої на заохочення самостримування США.
  • Путін ненавмисно вказав 5 червня, що російські сили, можливо, зазнають близько 20 000 щомісячних втрат в Україні, що, якщо бути точним, буде приблизно дорівнювати чи бути трохи меншим за кількість нових військовослужбовців, яких, як повідомляється, Росія генерує щомісяця.
  • Обмеження можливостей Заходу з навчання українських пілотів на винищувачах F-16, як повідомляється, створюють труднощі, які вплинуть на здатність України ефективно використовувати F-16 у майбутньому.
  • Французька влада розслідує численні нещодавні диверсії та саботажі з російським слідом, які проводилися, щоб вплинути на французьке суспільство на тлі триваючих російських заходів гібридної війни проти країн НАТО і Франції, спрямованих на ослаблення підтримки України.
  • Слідчий комітет Росії повідомив про арешт громадянина Франції 6 червня після затримання на початку червня у Франції.
  • У ніч з 5 на 6 червня українські сили завдали удару по нафтопереробному заводу в Ростовській області та, як повідомляється, по нафтобазі в Бєлгородській області.
  • Заступник голови Комітету Верховної Ради України з прав людини, деокупації та реінтеграції Руслан Горбенко підрахував, що українські військові наберуть близько 120 000 осіб 2024 року, хоча очевидне повільне прибуття західної допомоги у сфері безпеки, ймовірно, обмежить спроможність України достатньо постачати та оснащувати ці сили в співмірному масштабі.
  • Офіційні особи Росії і Талібану висловили зацікавленість у двосторонній співпраці, вказавши, що Росія, найімовірніше, незабаром виключить Талібан зі списку заборонених організацій у Росії.
  • Російські війська нещодавно просунулися в межах Вовчанська, на південний схід від Куп'янська, на північний схід від Сіверська, на північний захід від Авдіївки, на південь від Великої Новосілки та біля Кринок.
  • Демографічна криза в Росії, що триває, створить довгострокові обмеження для людського капіталу всередині Росії.

Також у ISW зазначають, що зараз усі зусилля РФ спрямовані на Східну Україну. Російські війська намагаються відкинути ЗСУ від міжнародного кордону з Бєлгородською областю і наблизитися до Харкова в межах досяжності ствольної артилерії. І намагаються захопити всю Луганську область і Донецьку область.

Нагадаємо, Фокус регулярно повідомляє про втрати російської армії, як у живій силі, так і в техніці. Так, у травні ми зазначали, що з початку 2024 року ЗС РФ втратили 25 літаків.

Теги за темою
Володимир Путін
Джерело матеріала
loader
loader