Росія підсадила ЄС на нову "голку": від чого тепер залежить Європа
Росія підсадила ЄС на нову "голку": від чого тепер залежить Європа

Росія підсадила ЄС на нову "голку": від чого тепер залежить Європа

Виробники мінеральних добрив із Європейського Союзу стурбовані зростаючими поставками карбаміду з Росії. Це перешкоджає відновленню місцевих підприємств та загрожує продовольчій безпеці Європи.

Як повідомляє Bloomberg, приблизно третину сечовини, що імпортується до Євросоюзу, везуть з Росії. А обсяги добрива, які кремлівський режим поставив у 2023 році, взагалі наближаються до рекордних.

"Для Європи існує реальний ризик стати наркоманом російських дешевих карбамідних добрив. З погляду європейської продовольчої безпеки, це жахливо. Європа не реагує на цю нову залежність, свідками розвитку якої ми є", – заявив гендиректор лобістської групи Fertilizers Europe Антуан Ходжа.

Місцеві заводи з виробництва карбаміду масово закрилися в ЄС у 2022 році через витрати на виробництво, що зросли на тлі енергетичної кризи, яка виникла з початком повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. Це сильно обмежило можливості європейських виробників, а також зробило вартість добрив значно вищою.

На своєму піку в Євросоюзі було зупинено або перебувало у простій близько 70% потужностей з виробництва аміаку – основного компонента для промислового виробництва сечовини. Зараз ця цифра набагато нижча.

Ходжа вважає, що ЄС слід розпочати поетапне запровадження тарифів для російського карбаміду, щоб захистити місцеву промисловість. Експерт вважає, що такий захід легше реалізувати, ніж санкції. Ситуацію, що склалася, він називає дуже небезпечною, підкреслюючи, що це створює довгострокові ризики для європейських фермерів.

"Недобре залежати від будь-кого, особливо від Росії. Крім того, ці гроші підуть на фінансування війни, агресії", – попередив представник Fertilizers Europe.

Також OBOZ.UA повідомляв, що з 1 липня Рада Євросоюзу ввела заборонне мито на імпорт зернової продукції з Росії та Білорусі. Це збільшить мита настільки, що на практиці буде припинено імпорт цих продуктів без введення санкцій, упевнені в ЄС.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader