"Бульбашковим чаєм" називають барвисті суміші, які людям дуже подобаються, тому що його весело пити, і вони схожі на газовану воду. Персоналізація бульбашкового чаю для клієнтів допомогла напою стати популярним протягом останніх двох десятиліть.
Незважаючи на те, що напій народився на Тайвані, де магазини бульбашкового чаю можна знайти майже на кожному розі, він також поширився в сусідніх країнах. Бульбашковий чай залишається загадкою для більшості західних людей, але він стає все більш відомим, пише видання Eat This Not That.
Що в бульбашковому чаї
Цей напій складається із чайної основи, змішаної з молоком, фруктами, ароматизованими сиропами та перлами тапіоки. Бульбашковий чай — це веселий та смачний смаколик. При приготуванні машина закриває верхню частину чашки пластиковим целофаном, що дозволяє енергійно струшувати чай у чашці для подачі та не проливати його, поки ви не будете готові його пити. Просто проткніть целофанову плівку своєю соломинкою.
Що означає назва
Bubble tea – лише одна з багатьох популярних назв цього напою. Його також називають чаєм з молоком, перловим чаєм, чаєм з тапіоки, чаєм боба, чаєм з молоком момі, Q (що китайською означає жувальний) та багатьма іншими. Назва "бульбашковий чай" насправді не стосується "бульбашкових" перлин тапіоки, знайдених на дні. Більшість людей вважає, що назва "бульбашковий чай" відноситься до круглих, схожих на бульбашки перлин тапіоки на дні вашої чашки, але насправді це стосується бульбашкової піни на вершині напою.
Скільки калорій у бульбашковому чаї
Якщо порівнювати з класичним чаєм з молоком, поживна цінність бульбашкового чаю становить: 212 калорій і 37 г цукру. На основі аналізу поживної цінності бульбашкового чаю, встановлено, що молочний чай + тапіока боба з 299 калоріями містить 38 грамів цукру. Молочний чай + тапіока боба з 448 калоріями містить 57 грамів цукру. Для порівняння, типова банка Coca-Cola містить 140 калорій і 39 грамів цукру.
Що потрібно знати
Перлини тапіоки виготовляються з крохмалю, видобутого з кореня маніоки. Маніока - це бульба з горіховим смаком, родом з Південної Америки. Цей коренеплід є основним продуктом харчування в країнах, що розвиваються, оскільки він містить майже вдвічі більше калорій, ніж картопля, переважно вуглеводів і цукру, і тому є великим джерелом енергії. Але маніока може бути токсичною, якщо її їсти сирою. Адже крохмаль тапіоки необхідно детоксикувати перед вживанням через рівень ціаніду, токсичної сполуки, яка при попаданні всередину може викликати головний біль, нудоту, блювоту і навіть параліч.
Перлини тапіоки можуть бути коричневими або білими
При виготовленні вологий крохмаль маніоки пропускають через сито. Після висихання його скачують у маленькі кульки. Залежно від інгредієнтів варіюється і колір. Білі перлини тапіоки містять лише корінь маніоки. Коричневі містять корінь маніоки, коричневий цукор і іноді небезпечні харчові барвники, як-от карамельний барвник.
Яка історія бульбашкового чаю
Відомо, що у 1980-х роках тайванські чайні кіоски ставали все більш популярними, оскільки зростав попит на освіжаючий напій після роботи. Оскільки чайні кіоски розташовувалися на кожному розі, власники бізнесу почали застосовувати тактику диференціації продуктів. Щоб відокремитися від конкурентів, один власник концесії чайної Chun Shui Tang у Тайчжуні почав подавати китайський чай холодним після того, як побачив японську каву з льодом. А потім продавці вирішили додавати свій тайванський десерт під назвою fen yuan — підсолоджений пудинг з тапіоки — у свій холодний чай.
Користь чаю
Відомо, що чай наповнений антиоксидантами, а зелений чай, зокрема, містить одну з найкращих сполук для зменшення талії: EGCG, антиоксидант, який міститься в зеленому чаї, прискорює ваш метаболізм, що збільшує вивільнення жиру з жирових клітин живота та прискорює здатність печінки спалювати жир. Дослідження показали, що антиоксиданти, які містяться в усіх чаях (оскільки всі вони виготовляються з однієї рослини), можуть допомогти прискорити ваш метаболізм, розтопити жир на животі, боротися з хворобами та навіть знизити ризик інсульту та серцево-судинних захворювань.
Молочне чи немолочне
Важливою частиною бульбашкового чаю є молоко, але є вибір соєвого, кокосового, мигдального молока та вершків без лактози. Переконайтеся, що ви купуєте свіжі молочні продукти, а не консерви зі згущеним молоком. Це згущене молоко додається з великою кількістю оброблених інгредієнтів і штучно підсолоджується — воно може містити до 45 % цукру.
Виберіть свій смак
До бульбашкового чаю додають різні ароматизовані (і не ароматизовані) сиропи, які контролюють смак і колір вашого чаю, а також кількість доданої солодкості. Для ароматизації напою можна використовувати все: тісто для печива, солону карамель, троянду, вишню, кокос, диню, полуницю, таро, шоколад, кунжут, мигдаль, лаванду, м’яту і навіть каву. Можна додати шматочки фруктів манго, полуниці, яблука, апельсина, чорниці, персика, ананаса або насіння граната серед безлічі інших.
Ваш напій можна збовтати або змішати
Класичний холодний бульбашковий чай охолоджують шляхом збовтування з льодом у коктейль-міксері або за допомогою машини. Якщо ви хочете отримати густішу консистенцію, ви також можете змішати свій пухирчастий чай із льодом, щоб він мав консистенцію, схожу на смузі, або спробуйте приготувати смузі для схуднення вдома.
Ви полюбите чай гарячим чи холодним
Незважаючи на те, що основні інгредієнти цього чайного напою самі по собі можуть бути здоровими, коли вони потопають у занадто великій кількості підсолоджувачів, штучних ароматизаторів або оброблених інгредієнтів, усі поживні властивості втрачаються.
Тому варто стежити за рівнем солодкості напою, який ви споживаєте. Споживання занадто великої кількості доданого цукру, особливо того, що міститься в напоях, пов’язане з підвищеним ризиком розвитку діабету 2 типу, ожиріння, серцевих захворювань і навіть раку.
Спробуйте вибирати чай із справжніми фруктами, а не штучними підсолоджувачами та несолодким молоком. Цукор, який природним чином міститься в таких продуктах, як фрукти та молоко, не є додаванням цукру, про який вам слід турбуватися, оскільки він поєднується з вітамінами, мінералами та клітковиною.
Раніше OBOZ.UA розповів, чому така популярна матча і як її споживати.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.