Особливості мобілізації у червні: кого з чоловіків можуть примусово доставити на ВЛК
Особливості мобілізації у червні: кого з чоловіків можуть примусово доставити на ВЛК

Особливості мобілізації у червні: кого з чоловіків можуть примусово доставити на ВЛК

Затримувати людей та примусово доставляти їх до ТЦК та СП мають право лише правоохоронці. За словами нардепа Федора Веніславського, це можливо у випадку, коли чоловік перебуває у розшуку.

Нині під час загальної мобілізації військовозобовʼязані громадяни повинні оновити свої військово-облікові дані, це потрібно зробити до 16 липня. Член комітету Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, народний депутат Федір Веніславський в інтервʼю "РБК-Україна" розповів, чи можуть ТЦК затримувати людей та доправляти їх до військкоматів.

Загальна мобілізація: хто може затримувати людей

Під час загальної мобілізації представники ТЦК та СП не мають права затримувати людей та доправляти їх до військкомату для оновлення даних.

"Право на затримання людей мають тільки працівники Національної поліції. Просто для оновлення військово-облікових даних — ні", — сказав Федір Веніславський.

Він наголосив, що представники Нацполіції можуть затримати та доправити особу до ТЦК та СП, якщо під час перевірки документів зʼясували, що чоловік перебуває у розшуку, тобто він повинен був бути мобілізованим, а йому вже приходили повістки.

Кого можуть примусово доставити на ВЛК під час загальної мобілізації

За словами Веніславського, під час загальної мобілізації примусово доставити до ТЦК чи на ВЛК можуть осіб, які перебувають у розшуку, куди їх може оголосити Нацполіція на підставі ігнорування повістки чи вимоги військкомату зʼявитися. Ба більше, на це право мають лише правоохоронці.

"Тобто працівники ТЦК та СП не мають права діяти примусово без працівників поліції. Якщо вони діють разом з працівниками поліції, то це, в принципі, в рамках закону", — додав він.

Нагадаємо, народний депутат Федір Веніславський повідомив, що під час загальної мобілізації громадяни повинні оновити свої дані протягом 60 днів від дня набуття чинності закону. Він зауважив, що нині немає підстав для того, аби подовжити цей термін.

Раніше адвокат Ярослав Куц розповів, що чоловіки, які під час оновлення даних через "Резерв+" отримали помилковий статус "у розшуку", повинні звернутися до ТЦК. За його словами, під час загальної мобілізації у такі ситуації здебільшого попадають ті, хто проживають в одному місті, а зареєстровані в іншому.

Джерело матеріала
loader