На сайті Кабінету міністрів почався збір голосів під електронною петицією з вимогою заблокувати соціальну мережу «ТікТок» на території України. Оксана Андрусяк, яка її зареєструвала, вважає, що тікток завдає шкоди українському суспільству й ставить під загрозу національну безпеку України.
Свою позицію авторка петиції аргументувала тим, що у соцмережі багато «чутливої» інформації про російсько-українську війну підпадає під цензуру. Разом із цим, у тіктоці шириться російська дезінформація та пропаганда.
Також авторка вважає, що «чутлива» інформація про війну, якою діляться українські користувачі, у тому числі держслужбовцями та військовослужбовцями, може бути використана кібершпигунами на шкоду нацбезпеці та обороноздатності української держави.
Петиція, зареєстрована 10 червня, наразі зібрала понад 7,2 тис. підписів із необхідних для її подальшого розгляду 25 тисяч.
- Читайте також: 2023 рік став рекордним за кількістю петицій до президента, які набрали необхідні голоси, — Рух «Чесно»
Користувачка соцмережі Х із ніком Kiwi на основі петиції створила тред про шкоду, яку несе «ТікТок» й опублікувала його на своїй сторінці.
Що не так з TikTok і чому його варто заблокувати на державному рівні? Тред
— Kiwi ???????? (@Good__Bad) June 10, 2024
Багато розмов про блокування TikTok відбувається в контексті великої кількості ІПСО та пропаганди, але почнемо з іншого.
Тред????
У коментарях користувачі розділилися на два табори: одні підтримують ідею блокування китайської соцмережі, інші ж відверто обурюються такій пропозиції.
Нагадаємо, торік навесні була зареєстрована петиція про заборону в Україні соціальної мережі «ТікТок» на сайті президента, проте вона не набрала необхідної для розгляду кількості голосів.
Як відомо, у низці європейських держав на тлі побоювань щодо можливості шпигунства з боку Китаю державним службовцям заборонили користуватися тіктоком на робочих пристроях.
28 лютого Європейський парламент заборонив співробітникам використовувати застосунок TikTok на своїх пристроях і рекомендував євродепутатам видалити його зі своїх телефонів.
Крім того, заборонили своїм співробітникам користуватися китайською соціальною мережею TikTok з міркувань безпеки й Європейська комісія та Рада ЄС.
Фото: соцмережа «ТікТок» / Getty Images
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.