Журналісти проєкту "Схеми" знайшли ймовірну дівчинуДмитра Вербицького, заступника генерального прокурора України Андрія Костіна. Йдеться про Христину Ільницьку. У травні 2024-го вона придбала котедж ринковою вартістю 48 млн грн в КМ "Коник" в Києві недалеко від будинку, який оформили на племінника Вербицького.
Як йдеться в розслідуванні "Схем", декількома місяцями раніше Ільницька придбала автомобіль Porsche Macan T 2023 року випуску вартістю 100 тисяч доларів (близько 4 мільйонів гривень). У день купівлі маєтку у "Конику" дівчина разом з заступником генпрокурора пересувались Києвом на цьому авто.
При цьому власний сукупний дохід Христини Ільницької, прозвітований перед державою за останнє десятиліття, склав трохи більше 360 тисяч гривень. Офіційні доходи прокурора також значно менші, ніж вартість зазначено майна.
Вербицький працював у слідчих органах Одещини та Миколаївщини, зокрема, був заступником керівника Одеської обласної прокуратури. В Офісі генпрокурора Вербицький, зокрема, відповідає за питання, пов'язані з протидією економічним злочинам, ухиленням від сплати податків, а також із захистом інвестицій.
Нещодавно журналісти "Схем" розповіли, що Вербицький оселився у будинку в елітному котеджному містечку "Коник" в Києві, який його племінник придбав за довіреністю від одеського бізнесмена за понад 2 мільйони гривень, що згідно з ринковими цінами є заниженою у 6 разів вартістю.
Її офіційно прозвітовані перед державою доходи за 10 років, за інформацією джерел "Схем" з доступом до таких даних, всього 360 тисяч гривень. Причому за останні три роки Ільницька офіційно взагалі нічого не заробила.
Судячи з її публікацій в соцмережах, Ільницька зовсім нещодавно стала власницею київського салону. Наприклад, у сторіз Ільницької за 31 травня, вона розповідає, що останнім часом у неї запитують, хто їй подарував цей салон. І те, що просто співпрацює – каже, "не варіант". На здогадку підписників, що "сама придбала", Ільницька відповідає, що їй "приємно чути, що в неї так вірять".
Журналісти взяли коментар і у Ільницької, і у прокурора. "З Христиною я знайомий з кінця 2022 року, наші стосунки не носять сімейних відносин, та в будь-якій допомозі в придбанні нею майна мною участь не бралася. Тому з цих питань вам необхідно звернутись до Христини", – зазначив Вербицький.
І додав: "Щодо автомобіля, то я не користуюсь ним в розумінні закону "Про запобігання корупції", а лише сідав за кермо декілька разів разом з власницею". Дівчина заявила, що у випадку, якщо побачить проти себе наклеп, звернеться до суду. При тому вона назвала версію походження коштів (заповіт). Однак перевірка цю інформацію не підтвердила. Заповіт, який дійсно на неї залишали, було скасовано.
Хто такий Дмитро Вербицький
У 2002 році закінчив Одеську державну морську академіюза спеціальністю "Правознавство", кваліфікація юрист, у 2014 році – Національну академію прокуратури України за спеціальністю "Правознавство", кваліфікація магістр права.
З травня 2003 року по листопад 2011 року працював в органах прокуратури Одеської області на посадах помічника прокурора, слідчого, заступника прокурора районного рівня.
З березня 2012 року по жовтень 2013 року працював в органах прокуратури Івано-Франківської області на посадах помічника прокурора, заступника прокурора районного рівня, заступника начальника управління нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство – начальника відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні дізнання та досудового слідства прокуратури області.
З жовтня 2013 року по квітень 2014 року обіймав посаду заступника начальника першого слідчого відділу слідчого управління Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України.
З квітня по вересень 2014 року працював у прокуратурі Одеської області на посаді заступника начальника відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні досудового розслідування та підтриманням державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні.
З вересня 2014 року по січень 2015 року працював у прокуратурі Миколаївської області на посаді начальника відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування органами внутрішніх справ та підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні.
З січня 2015 року по травень 2020 року працював в органах прокуратури Одеської області на посадах начальника відділу, старшого слідчого, слідчого в особливо важливих справах відділу прокуратури області, прокурора прокуратури, заступника прокурора районного рівня, заступника керівника місцевої прокуратури.
З травня по вересень 2020 року – заступник прокурора Одеської області. З жовтня 2020 року по вересень 2022 року – заступник керівника Одеської обласної прокуратури. З 12 вересня 2022 року – заступник Генерального прокурора.
Як раніше писав OBOZ.UA, у колишнього заступника головиДержавної митної служби України Руслана Черкаського знайшли в Дубаїапартаменти й офісні приміщення, загальна вартість яких становить близько 25 мільйонів доларів. Частину цього майна здано в оренду, іншу частину – вже продано. Але у майнових деклараціях Черкаського немає відомостей ані про ці інвестиції, ані про дохід від них.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!