Чоловіка з відстрочкою від мобілізації не можуть примусово мобілізувати до ЗСУ. Проте є низка випадків, коли особа може позбутися права на неї.
Кабінет міністр ухвалив постанову № 650 на початку червня. Зокрема, вона визначає підстави, за якими можуть анулювати дію відстрочки від мобілізації в Україні. Детальніше про це розповів адвокат Ростислав Соботник у коментарі NV.
У яких випадках можуть анулювати відстрочку від мобілізації
Згідно з постановою Кабміну № 650, відстрочку від мобілізації можуть анулювати в разі:
- закінчення строку дії;
- завершення підприємством виконання робіт та надання послуг щодо забезпечення потреб Сил оборони;
- позбавлення статусу критично важливого підприємства;
- ліквідації органу держвлади, місцевого самоврядування або підприємства;
- звільнення військовозобовʼязаного громадянина, проте це не стосується випадку звільнення з подальшим призначенням на іншу посаду;
- тимчасового припинення дії трудового договору чоловіка з підприємством;
- обґрунтованого подання керівника підприємства;
- отримання відстрочки з інших причин;
- припинення контракту чи закінчення терміну призначення, йдеться про працівників спеціалізованих установ ООН, міжнародних судових органів, міжнародних та неурядових організацій та установ, чиїм членом, учасником чи спостерігачем є Україна.
Нагадаємо, адвокат Ростислав Соботник розповів, що в Україні є підприємства, які можуть забронювати 100% військовозобовʼязаних працівників. Тоді як для деяких діє норма у 50%.
Раніше у Міноборони повідомили, що ВЛК визначатиме, де може чоловік проходити службу, а де ні. Зокрема, особи з проблемами зі здоровʼям зможуть служби в навчальних підрозділах чи забезпечення, а також у ТЦК.