Фізичні особи зможуть оформити кредит на суму до 480 000 грн строком на п'ять років і під 0%, якщо будуть готові продавати надлишки електрики для підтримки енергосистеми.
Держава обіцяє видавати українцям великі субсидії та безвідсоткові кредити на встановлення сонячних електростанцій. Є низка умов, яких потрібно дотриматися, про них Фокус розповів у статті "Як вибрати сонячну станцію: як отримати кредит, які потрібні документи, скільки коштують".
У Кабінеті міністрів офіційно заявили, що готові компенсувати фізичним особам витрати в розмірі 244 000 грн і профінансувати видачу кредитів до 480 000 грн під 0% на строк до п'яти років. На таку допомогу зможуть претендувати домогосподарства, які купують і встановлюють гібридні сонячні електростанції потужністю 1-10 кВт з інверторами, що працюватимуть і автономно, і підключатимуться до зовнішньої мережі, щоб віддавати їй зайву енергію. Вони також мають бути оснащені батареями ємністю від 1 кВт*год на кожен кіловат потужності станції, що дадуть змогу зберігати енергію на випадок відключень світла.
Малий і середній бізнес зможе отримати пільгові кредити зі ставкою 5% або 9%, при цьому потужність або інші характеристики обладнання, судячи зі слів Дениса Шмигаля, не відіграватиме ролі. Нацбанк рекомендуватиме банкам, щоб відсоткова ставка була не більше 13,5%.
Деякі банки України вже давно видають спеціальні кредити на сонячні електростанції за спрощеною процедурою, серед них "Ощадбанк", "ПриватБанк", "Укргазбанк", "Укрексімбанк", "Банк Львів". Як правило, вони забезпечуються заставою обладнання та матеріалів, які купують. Іноді передбачається не тільки купівля, а й вартість розроблення технічного проєкту та монтажу.
Які документи потрібні для отримання кредиту на сонячну електростанцію:
- паспорт громадянина України (підійде ID-картка);
- довідка про присвоєння ідентифікаційного номера/реєстраційного номера облікової картки платника податків (ІПН);
- документ про доходи та утримання з них за останні 6 місяців;
- рахунок-фактура або договір на придбання та встановлення обладнання;
- інші документи на вимогу банку.
Детальніше читайте в статті Фокуса "Як вибрати сонячну станцію: як отримати кредит, які потрібні документи, скільки коштують" .
Важливо В Україні збільшили тривалість відключення електроенергії: де та коли не буде світлаРаніше писали, що сонячні батареї можуть забезпечити українців водою під час блекаутів. Такий проєкт у 2023 році вже реалізували в одному з районів міста Мукачево Закарпатської області.
Повідомляли також про створення в Китаї нової сонячної панелі, яка досягла ефективності в 33,24% і встановила новий рекорд. Компанія-виробник Jinko Solar пояснила, що розробила для цього особливий тандемний фотоелемент, але експерти знайшли в технології важливий недолік.