У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який дозволить підприємствам у сфері автомобільного транспорту бронювати 100% своїх військовозобов’язаних працівників, включаючи ФОПів. Ініціатива має на меті забезпечити безперервну роботу критично важливих для економіки транспортних компаній в умовах воєнного стану.
Про це йдеться в картці законопроєкту № 11334 на сайті Верховної Ради. Автором законопроєкту виступає народний депутат Володимир Крейденко з фракції "Слуга Народу", який також є заступником голови парламентського Комітету з питань транспорту та інфраструктури.
Раніше Крейденко звертався до Кабінету Міністрів з пропозицією надати перевізникам право бронювати 100% своїх працівників незалежно від організаційно-правової форми господарювання. На момент реєстрації законопроєкту на сторінці Верховної Ради не було ані тексту, ані супровідних документів. Проте відомо, що ця ініціатива має на меті розширити можливості бронювання для підприємств у сфері автомобільного транспорту, включаючи фізичних осіб-підприємців (ФОПів).
Під час засідання Верховної Ради 7 червня Володимир Крейденко звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, наголошуючи на важливості підтримки міжнародних перевезень вантажів та пасажирів. За його словами, послуги міжнародних перевезень вантажів автомобільним транспортом надають понад 32 тисячі перевізників, з яких майже 24 тисячі – це ФОПи.
Крім того, близько 3 тисяч перевізників займаються міжнародними перевезеннями пасажирів, і 64% з них також є ФОПами. Наразі чинне законодавство не передбачає процедуру бронювання для ФОПів, що створює значні труднощі для цих підприємців.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд підготував зміни до Порядку бронювання, щоб врахувати інтереси перевізників. Виконувач обов’язків міністра інфраструктури Василь Шкураков додав, що уряд активно працює над врегулюванням питання бронювання для ФОПів. Він також зазначив, що систему визнання міжнародних перевізників як економічно важливих удосконалено, що дозволяє бронювати водіїв.
На даний момент перевізники вантажів та пасажирів можуть бронювати від мобілізації лише 50% своїх військовозобов’язаних працівників. Для цього підприємство має бути визнане критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності держави. Проте новий законопроєкт спрямований на те, щоб розширити ці можливості та надати перевізникам більшу гнучкість у питаннях бронювання.
Як повідомляв OBOZ.UA раніше, у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який запроваджує концепцію економічного бронювання, що дозволяєсуб'єктам господарювання бронювати критичних для економіки працівників, сплачуючи підвищений військовий збір у 20 тис. грн на місяць. Цей механізм має на меті зберегти важкозамінних спеціалістів і забезпечити безперервну роботу підприємств під час війни.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!