У ЗСУ розгорнули роти наземних роботів: які завдання вони вже виконують, — Сухаревський
У ЗСУ розгорнули роти наземних роботів: які завдання вони вже виконують, — Сухаревський

У ЗСУ розгорнули роти наземних роботів: які завдання вони вже виконують, — Сухаревський

Українські наземні безпілотники ведуть вогонь по противнику, мінують і розміновують території, доставляють вантажі, евакуюють поранених, а також використовуються як дрони-камікадзе.

У Збройних силах України створено окремі роти наземних безпілотних комплексів, які вже виконують завдання на передовій. Про це сказав командувач Силами безпілотних систем (СБС) Вадим Сухаревський у коментарі порталу "Мілітарний".

Повідомляється, що оператори наземних дронів здійснюють вогневе ураження, мінування, розмінування, логістичні операції, евакуацію, а також застосовують роботів як камікадзе. Такі технології покликані знизити ризики для життя військових на лінії бойового зіткнення. За словами командувача СБС, прорив у цій галузі — це важливий ресурс для перемоги у війні.

"Наша мета — зробити так, щоб наземні роботизовані комплекси виконували завдання на одній ділянці фронту, захищаючи позиції під час ворожого штурму. Це реально, я в це вірю", — зазначив Вадим Сухаревський.

Важливо "Ленд-ліз" від окупантів: наземний робот ЗСУ поцупив у росіян кулемет (відео)

У коментарі порталу Delo.ua Вадим Сухаревський також зауважив, що українські військові почали застосовувати наземні безпілотні дрони для дистанційного мінування та як камікадзе ще 2022 року. Однак оснащення наземних платформ засобами вогневого ураження відбувалося з певною затримкою, зокрема через нерозуміння, якими саме кулеметами їх краще озброїти: зразка СРСР чи НАТО.

Як зазначає командувач СБС, наразі в Україні вже є апарати з озброєнням обох типів. За словами офіцера, обидва види наземних роботів показали високу ефективність, здійснюючи вогневий супровід української піхоти.

Нагадаємо, Сили безпілотних систем — це новітній рід військ ЗСУ, указ про створення якого був підписаний президентом України Володимиром Зеленським 6 лютого 2024 року. Командувачем СБС став полковник Вадим Сухаревський, який раніше обіймав посаду одного із заступників головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. Його сферою відповідальності були безпілотні системи та розвиток застосування дронів.

У травні цього року на фандрейзинговій платформі United24 також стартував перший збір на наземні роботизовані комплекси для Сил оборони України. Йдеться про три типи роботів: бойових, мінерів-камікадзе та логістів. Усі платформи створені українськими компаніями-учасниками Brave1 і кодифіковані відповідно до стандартів НАТО.

При цьому командир роти "Гонор" окремого механізованого батальйону ЗСУ "Вовки Да Вінчі" Олександр Ябченко попередив, що Російська Федерація також почала застосовувати у війні наземні роботизовані комплекси і може запустити їхнє масове виробництво раніше, ніж Україна.

Теги за темою
Збройні сили України Зброя
Джерело матеріала
loader