Економія світла: як менше платити за світло влітку
Економія світла: як менше платити за світло влітку

Економія світла: як менше платити за світло влітку

Економія світла: як менше платити за світло влітку

Рекомендації дали у компанії YASNO. 

Під час літньої спеки традиційно зростає споживання електроенергії. Щоб знизити суму у платіжці за світло та допомогти енергосистемі, важливо дотримуватися певних правил користування електроприладами. У компанії YASNO розповіли, як можна економити світло влітку.

Як зменшити споживання електроенергії влітку

Для цього слід дотримуватися таких рекомендацій:

  • оновити освітлювальні прилади. Якщо досі користуєтеся лампами розжарювання, їх треба замінити на LED-лампи, які споживають до 10 разів менше енергії. У темний час доби віддавати перевагу місцевому освітленню (настільні лампи, торшери, бра), а не загальному.
  • завжди вимикати освітлення у кімнаті, навіть якщо виходите ненадовго. Також вимикати з мережі електроприлади, які не використовуєте. Телевізор, мікрохвильовка, електрочайник, зарядка телефону споживають незначний обсяг електроенергії, навіть коли ними не користуються. 
  • не ставити бойлер на максимальну температуру нагрівання. На підтримку температури води у баку витрачається менше енергії, ніж на нагрів з нуля, тому не потрібно щоразу вимикати водонагрівач з мережі.
  • зменшити час роботи побутової техніки. Наприклад, кип’ятити в електрочайнику лише необхідну кількість води. А щоб страва швидше приготувалася на електроплиті, використовувати посуд із кришкою.
  • за можливості рідше вмикати кондиціонер. Щоб зменшити нагрівання приміщення, можна зробити вологе прибирання, а також встановити жалюзі або заклейте вікна спеціальною плівкою, яка віддзеркалює тепло. Треба ощадливо користуватись кондиціонером: зачиняти вікна та двері, коли він працює. Налаштувати увімкнення/вимкнення за допомогою вбудованого таймера, а вночі обирати економний режим Sleep. Регулярно очищувати кондиціонер та заправляти охолоджувачем.  

За словами директор YASNO Сергія Коваленка, найбільше споживання електроенергії припадає на ранкові та вечірні пікові години.

«У цей час зазвичай вмикаються енергоємні прилади, які створюють навантаження на систему. Якщо населення і бізнес будуть відповідально реагувати на заклики енергетиків та у цей період зменшать використання електроенергії, відключень стане значно менше», – сказав він.

Раніше психологиня, психотерапевтка Олена Шершньова дала поради, як боротися з дискомфортом, який виникає через відключення світла.

Джерело матеріала
loader