Підсумки 12.06: Удар по Кривому Рогу і санкції
Підсумки 12.06: Удар по Кривому Рогу і санкції

Підсумки 12.06: Удар по Кривому Рогу і санкції

Російська армія завдала удару по житловому секторі у Кривому Розі; США запровадили широкий пакет санкцій проти Росії. Kореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Російські військові завдали ракетного удару по Кривому РогуДніпропетровської області. Унаслідок атаки загинули дев’ять людей. Постраждала щонайменше 29 людей, серед травмованих – п’ятеродітей. Ще 4 осіб вважаються зниклими безвісти.

Сполучені Штати Америки (США) запровадили нові санкціїпроти більше 300 фізичних, а також юридичних осіб у Російській Федерації й третіх країнах, які допомагають ворогу підтримувати його воєнну машину. Нові санкційні обмеження також розширюють можливості вторинних санкцій, які були введені проти іноземних фінансових установ. Зокрема обмеження торкнулись російського військово-промислового комплексу (ВПК). Йому заборонили використання американського програмного забезпечення й послуг інформаційних технологій.

Під час атаки аеродрому Ахтубінськ в Астраханській області Росії було уражено одразу декілька багатоцільових винищувачівСу-57. Ураження відбулось майже за 600 км від лінії кордону з Україною. В одного літака Су-57 є значні пошкодження, а в ще одного – легші, і, ймовірно, окупантам вдасться його відновити у швидші терміни.

Було завдано групового ракетного ударупо одному ворожому зенітному ракетному дивізіону С-300 поблизу Бельбека, а також двох зенітних ракетних дивізіонах С-400 поблизу Бельбека та Севастополя. Крім того, було зафіксовано детонування боєкомплектів у всіх трьох районах розміщення зенітних російських ракетних дивізіонів.

В Верховній Раді після пів року обговорень зареєстрували новий законопроєкт щодо бронювання військовозобов’язаних. Авторами документа є група депутатів на чолі з головою Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитром Наталухою. За його словами, у документі заклали концепцію “економічного бронювання”, яка дозволить зберегти для економіки важко замінних спеціалістів.

Генсек НАТО Йенс Столтенберг та прем’єр Угорщини Віктор Орбан домовилися, що Будапешт не братиме участі в майбутніх рішенняхАльянсу щодо України, але й не блокуватиме їх. Угорський лідер пояснив, що не виступає проти НАТО і залишається його “лояльним” членом. Проте “миротворче” бачення Будапешта щодо російсько-української війни не збігається з позицією союзників з блоку.

У Європейській комісії прогнозують, що повне виконання плану України для реалізації програми Ukraine Facility може призвести до збільшення ВВП України на 6,2%. У макропрогнозі, оприлюдненому на Єврокомісії у травні, зазначалося, що зростання економіки України цьогоріч сповільниться до 2,9% із подальшим прискоренням до 5,9% у 2025 році. 

Грузинські засоби масової інформації повідомляють про те, що керівна партія Грузинська мрія здійснює процес підготовки з відновлення дипвідносиніз Російською Федерацією. Дипломатичні відносини з Росією були розірвані 3 вересня 2008 року після того, як вона визнала Південну Осетію та Абхазію.

Вчені офіційно назвали рибу Myloplus sauron, на честь Саурона, оскільки його кругле тіло і характерні оранжево-чорні позначки дуже схожі на сумнозвісне лихе око вигаданого персонажа з Володаря перснів Джона Толкіна. Новий вид рослиноїдних риб родини піраній, окрім яскравих плям на тілі, має зуби, схожі на людські. Така особливість зумовлена вегетаріанською дієтою риби.

У Києві менш ніж за добу випалобільш ніж половинамісячної норми опадів.Так, станом на 15.00 нічний і денний рівні склали 46 мм опадів. Нормативний обсяг опадів за місяць – 74 мм. Дощ із такою кількістю опадів у місті – вперше за останні 30 років.



Теги за темою
США Київ негода Єврокомісія Кривий Ріг
Джерело матеріала
loader
loader