Головні причини, чому хороший сон має важливе значення
Головні причини, чому хороший сон має важливе значення

Головні причини, чому хороший сон має важливе значення

Повноцінний нічний сон необхідний для правильного функціонування мозку і всього організму. Важливо мати 7-8 годин міцного сну на регулярній основі.

Це тому, що ваш мозок і тіло використовують цей час, щоб перезарядитися та підготуватися до наступного дня. Ми підготували для вас основні причини, чому якісний сон має важливе значення для організму.

Люди, які не висипаються, відчувають сильніші напади голоду

Кілька досліджень показали, що люди, які не висипаються, відчувають сильніші напади голоду, а це може збільшити ймовірність ожиріння через негативний вплив на гормони, які контролюють апетит.

Крім того, навіть кілька днів недосипання можуть зашкодити вашій імунній системі. Тому намагайтеся спати вісім годин на добу, щоб подолати всі подібні проблеми, включаючи запалення.

Повноцінний сон може підвищити продуктивність та концентрацію уваги

Сон має важливе значення для кількох інших аспектів, таких як підвищення продуктивності та концентрації.

Дослідження показали, що неправильний режим сну має такий самий негативний вплив на роботу мозку, як і алкогольна інтоксикація. Крім того, дослідження показали, що люди, які добре сплять, покращують свої навички вирішення проблем, а також пам'ять.

Корисний сон покращує здоров'я серця

Поганий сон також створює навантаження на серце. Частота серцевих скорочень у тих, хто страждає від недосипання, залишається підвищеною, а не коливається в нормі.

Менше сну означає вищий рівень С-реактивного білка (С-реактивний білок, який вивільняється під час стресу). Якщо С-реактивний білок високий, "це фактор ризику серцево-судинних і серцевих захворювань", - додає Зеє.

Достатній сон покращує продуктивність спортсменів

Ті, хто займається спортом, також страждають від нестачі сну. За словами експертів, якщо спортсмен добре висипається, він матиме кращу реакцію, швидкість і точність. На відміну від 7-9 годин сну, їм може знадобитися більше годин.

Раніше OBOZ.UA опублікував 5 міфів про сон.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader
loader