Зі світлом лише 5 – 6 годин на день: експерт з енергетики оцінив прогноз Yasno на зиму
Зі світлом лише 5 – 6 годин на день: експерт з енергетики оцінив прогноз Yasno на зиму

Зі світлом лише 5 – 6 годин на день: експерт з енергетики оцінив прогноз Yasno на зиму

Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко розповів 24 Каналу, що такий прогноз доволі песимістичний. Цілком ймовірно, що реальна ситуація буде іншою, більш оптимістичною.

Чого чекати українцям взимку

Навіть якщо ситуація в енергетиці покращиться, то це не означає, що до можливих відключень можна не готуватися. Це обов'язково потрібно робити всім, щоб мінімізувати ризики та дискомфорт, коли електроенергії не буде. Тому є низка рішень, які можуть допомогти українцям, які живуть у приватних будинках, так і в багатоквартирних.

Зараз дедалі частіше лунають заклики до людей виїжджати на зиму у села чи навіть за кордон. Справді, якщо є будинок з генератором, то так пережити відключення буде комфортніше. Ви мінімізуєте їхній вплив.

Все інше, на мою думку, – це панічні напади, які я не можу пояснити. Ми абсолютно точно вже навчилися адаптовуватися до умов, які маємо. Населення знає, як протистояти проблемам під час відключень,
– підкреслив Олександр Харченко.

Тому настільки трагічних наслідків не очікується. Підстав для них немає. Виїзд з домівок чи за кордон аж ніяк не полегшить ситуацію в енергетиці. Навпаки потрібно, щоб люди залишалися, працювали та навіть споживали електроенергію. Бо якщо всі споживачі поїдуть і її не буде для кого генерувати, то постає питання, чому Україна взагалі відновлює всю цю генерацію.

Ситуація зі світлом: останні новини

  • Укренерго попередив, що ситуація в енергетиці з 17 червня стане складнішою. Головна причина – ремонтні роботи на АЕС. Їх не можна відтермінувати, бо саме в цей час потрібно перевантажувати паливо. Воно виробляє енергію лише якийсь час, а тоді його треба міняти. Уникнути цього неможливо.
  • Побутовим споживачам, які під'єднані до ліній критичної інфраструктури, також почнуть вимикати світло. Перелік об'єктів, які не підлягають знеструмленню, переглянуть, а споживачів приєднають до інших ліній. Це потрібно для розвантаження лінії електропередавання, а також для справедливого та рівномірного розподілу світла.
  • Наразі ситуація в енергетицізначно гірша, ніж у 2022 – 2023 роках, тому варто готуватися до складної зими. Водночас повних блек-аутів не прогнозують, хоча саме такою є головна мета Росії. Наразі завдання України – захистити атомну енергетику, зробити все, щоб не було блек-аутів та гарантувати ядерну та радіаційну безпеку.
Джерело матеріала
loader
loader