Одна з українських АЕС стане найбільшою в Європі: в Комітеті Ради ухвалили рішення
Одна з українських АЕС стане найбільшою в Європі: в Комітеті Ради ухвалили рішення

Одна з українських АЕС стане найбільшою в Європі: в Комітеті Ради ухвалили рішення

Комітет Верховної Ради з питань енергетики схвалив проєкт закону про завершення будівництва енергоблоків № 3 та № 4 на Хмельницькій АЕС, що дозволить збільшити потужність атомної генерації на 2200 МВт. Нові енергоблоки можуть бути підключені до електромережі за 2,5-4 роки.

Про це повідомило Міністерство енергетики України. 17 червня Комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг схвалив урядовий проєкт закону про завершення будівництва енергоблоків № 3 та № 4 на Хмельницькій атомній електростанції (ХАЕС).

Проєкт закону № 11146 тепер направлено на розгляд до сесійної зали Верховної Ради. Ухвалення цього законопроєкту дозволить Україні розпочати роботи з добудови енергоблоків, збільшити потужність атомної генерації на 2200 МВт і, відповідно, виробництво найдешевшого виду електроенергії.

"Це дуже важливе державне рішення. Навіть до початку великої російської агресії атомна генерація була основою енергетики України, генеруючи більше половини електроенергії. Якщо б ми вже мали додатково хоча б один атомний блок, а це 1,1 ГВт потужності, то відповідно обмеження в електропостачанні були б мінімізовані або взагалі про них би не йшлося. Тому дуже важливо реалізувати цей проєкт", – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Він також зазначив, що з моменту ухвалення законопроєкту та підписання його Президентом України енергоблок № 3 може бути підключено до електромережі за 2,5-3 роки, оскільки його ступінь готовності вже становить до 80 %. "Це дуже стислий строк. Якщо ви подивитесь строки будівництва атомних реакторів у світі, то вони набагато довші", – пояснив Галущенко. Енергоблок № 4 може бути добудовано і підключено до електромережі за 4 роки. Роботи на обох блоках будуть виконуватися паралельно.

Міністр також зауважив, що існує сильна і системна протидія з боку Росії, спрямована на зрив реалізації цього проєкту. Проте Україна планує використовувати для нових реакторів паливо не російського виробництва, що підвищить енергетичну безпеку країни.

Раніше рішення про добудову енергоблоків на ХАЕС спільно з західними партнерами підтримав Кабінет Міністрів України. Цей проєкт відповідає затвердженій Україною Енергетичній стратегії, а також позиції РНБОУ та Президента України. На засіданні 2 квітня Кабінет Міністрів ухвалив проєкт закону "Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електричної станції".

Як зазначали в Міністерстві енергетики, будівництво двох атомних енергоблоків збільшить виробництво електроенергії на 16 226 млн кВтгод/рік, а відпуск на 15 415 млн кВтгод/рік. Реалізація проєкту здійснюється виключно за рахунок коштів АТ НАЕК "Енергоатом" із залученням кредитних ресурсів, без використання коштів державного бюджету України.

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, на окупованій території Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) відсутні українські ліцензовані фахівці для безпечного запуску реакторів. Це може створити серйозну загрозу для безпеки, викликаючи можливий ядерний інцидент.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader