Міністерство охорони здоров'я спростувало інформацію про штрафування власників генераторів. У відомстві зауважили, що ці вимоги не застосовуються під час надзвичайних ситуацій.
Власникам генераторів не загрожує штраф за перевищення допустимого рівня шуму. Про це йдеться у повідомленні Міністерства охорони здоров'я України. У такий спосіб у відомстві відреагували на інформацію, що шириться інтернет-мережею щодо застосування штрафів через шум генераторів.
"Міністерство охорони здоров’я роз’яснює, що дана інформація не відповідає дійсності, адже під час ліквідації аварійних та надзвичайних ситуацій санітарні норми щодо перевищення рівня шуму не застосовуються", — зазначається в заяві.
Згідно з наказу МОЗ № 463, допустимі рівні звуку в приміщеннях житлових будинків мають бути на рівні 35-55 дБА вдень та 25-35 дБА вночі. На території житлової забудови – 50-60 дБА вдень та 40-50 дБА вночі.
Однак ці вимоги не застосовуються під час ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій. А також у випадках коли подібне обладнання забезпечує життєдіяльність житлових і нежитлових громадських будівель.
Раніше низка ЗМІ та соцмережі писали, що згідно з санітарно-гігієнічними нормами, затвердженими МОЗ України, за перевищення рівня шуму для власників генераторів передбачені штрафи. Порушнику нібито загрожує 255 грн грошового стягнення, а при повторній скарзі розмір штрафу зростає до 510 гривень. Юридичні компанії мали б заплатити 2550 грн, а також передбачена конфіскація генератора.
Нагадаємо, 16 червня голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що у наступні кілька тижнів ситуація в енергетиці буде складнішою. Відключення світла триватимуть довше.
18 червня Кабінет міністрів України має ухвалити рішення, яке дозволить скоротити тривалість відключень електрики побутовим споживачам.