Згідно з уточненням уряду, портал "Дія" буде виконувати завдання зі сплати штрафів за адміністративні правопорушення через інтеграцію інформаційних систем та програмного забезпечення державних банків і банків, у статутному капіталі яких мінімум 75% держави.
Завдяки інтеграції інформаційних систем та програмного забезпечення надавачів платіжних послуг — державних банків і банків, у статутному капіталі яких не менш як 75% акцій належить державі, можна буде сплатити штраф за адміністративні правопорушення. Такі уточнюючі зміни Кабміну було внесено через постанову від 13 червня № 693 до Положення про Єдиний державний вебпортал електронних послуг (Портал Дія), затвердженого постановою КМУ 1137, пише "Судово-юридична газета".
Серед іншого було уточнено підпункт 7 пункту 5 Положення про Портал Дія, який визначає завдання порталу.
Таким чином, Портал "Дія" буде виконувати завдання з надання можливості через інтеграцію інформаційних систем та програмного забезпечення надавачів платіжних послуг — державних банків і банків, у статутному капіталі яких щонайменше 75 відсотків акцій (часток) належить державі, здійснювати сплату адміністративних зборів за надання публічних (електронних публічних) послуг, у тому числі комплексних електронних публічних послуг, наданих в автоматичному режимі, штрафи за адміністративні правопорушення, державне мито, перераховувати благодійні пожертви, здійснювати інші платежі на рахунки отримувачів, відкриті в органах Казначейства, Національному банку та банках.
Слід зазначити, що редакцією пп.7 п. 5 і до змін було передбачено можливість сплачувати штрафів за адмінправопорушення через Портал "Дія". Водночас там не передбачалися норми про інтеграцію систем і ПО надавачів платіжних послуг і здійснення "інших платежів на рахунки у банках".
Нагадаємо, що наприкінці 2023 року у ДП "Дія" повідомили, що українці можуть отримати електронну постанову суду в справі про адміністративне порушення та сплатити штраф у "Дії", навіть не виходячи з дому. "Це зекономить час та допоможе швидше закрити справу без зайвої бюрократії. До адмінпорушень належать дрібне хуліганство, несвоєчасна сплата податків, порушення громадського спокою, правил дорожнього руху чи правил торгівлі. За них передбачена адміністративна відповідальність, зокрема, штраф. Тепер його можна сплатити в кілька кліків у "Дії" без необхідності йти до суду та стояти у чергах.
7 червня представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук повідомив, що уряд дав дозвіл на дистанційну постановку на військовий облік осіб, які постійно проживають за кордоном.
Також відомо, що не пізніше 17 червня у військовозобов’язаних громадяни України, які зараз перебувають за кордоном, є лише 4 дні, щоб стати на військовий облік.