Дефіцит електричної енергії під час опалювального періоду, особливо взимку, складатиме до 35% від потреби. Про це повідомив генеральний директор YASNO Сергій Коваленко, якого цитує Babel.ua.
Водночас очільник компанії говорить, що остаточні прогнози енергетичної забезпеченості під час зимового періоду наразі робити завчасно. Такий прогноз буде мати високу точність лише тоді, коли влітку пройдуть всі ремонтні і відновлювальні роботи та напередодні опалювального сезону буде сформовано певний обсяг генерації.
Якщо напередодні зими кількість електроенергії, яку Україна імпортує, та генерація, яку використовує, залишаться тими самими, які є на сьогодні, то дефіцит електроенергії досягне рівня 35%. Надання енергії для обслуговування критичної інфраструктури змусить суттєво скоротити обсяги постачання електроенергії для побуту та бізнесу. Таким чином цілком реальним є сценарій, за якого побутові споживачі отримуватимуть електричну енергію не більше, ніж 6-7 годин на день.
З огляду на таку ситуацію, керівник компанії говорить про необхідність населенню і бізнесу максимально готуватися до суттєвого дефіциту електроенергії взимку, зокрема намагатися використовувати максимальну кількість альтернативних джерел енергоживлення. На думку Сергія Коваленка, цієї зими будуть ефективними у застосуванні як звичайні акумулятори та батареї, так і більш потужна генерація і збереження енергії, наприклад, сонячні панелі, генератори та різноманітне енергетичне обладнання, яке забезпечує постачання енергії не з мережі. Також за прогнозом очільника компанії, наступний місяць, а можливо і півтора місяця, будуть складними щодо стабільного і регулярного енергоживлення.
Раніше голова правління Укренерго Володимир Кудрицький прокоментував повідомлення у засобах масової інформації про можливість відключення електроенергії до 20 годин на добу. На думку очільника енергетичної компанії, ці прогнози можна порівняти з висловом “гадання на кавовій гущі”. Хоча Володимир Кудрицький і не виключив, що ситуація в енергосистемі може бути складною. Насамперед вона залежатиме від інтенсивності та сили обстрілів окупаційними російськими військами цивільної енергетичної системи України.