Coca-Cola понад два роки не може залишити ринок РФ - Bloomberg
Coca-Cola понад два роки не може залишити ринок РФ - Bloomberg

Coca-Cola понад два роки не може залишити ринок РФ - Bloomberg

Компанії, які намагалися вийти з РФ, мають проблеми з розривом зв’язків з країною-агресором.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє агенція Bloomberg.

Після того, як війська РФ перейшли український кордон у лютому 2022 року, компанія Coca-Cola Co. була однією з перших транснаціональних корпорацій, що пообіцяла залишити ринок РФ на знак протесту проти війни.

Прагнучи уникнути неминучих проблем у дотриманні очікуваних західних санкцій щодо Кремля, Coca-Cola попросила своїх партнерів вилучити її банки та пляшки з крамниць, припинити поставки сиропу до фонтанів газованої води та припинити виробництво своїх напоїв у РФ.

Однак через два роки характерний червоний логотип Coca-Cola все ще легко знайти в супермаркетах та ресторанах по всій країні. А беручи до уваги новинку під назвою "Добрий Кола", яка продається в банках з надзвичайно знайомим червоним відтінком та смаком, який мало хто зможе відрізнити від оригіналу, за деякими показниками "Кола" залишається провідним виробником газованих напоїв у РФ.

Це тому, що компанія Multon Partners, виробник Coca-Cola в РФ, належить окремій компанії під назвою Coca-Cola HBC, яка зареєстрована у Лондоні, і в якій американська материнська компанія володіє 21% акцій. Коли HBC припинила виробництво оригінальної Coca-Cola після вторгнення до України, компанія представила новий бренд - "Добрий Кола".

За даними сервісу «Продажи.РФ», цей бренд став найпопулярнішою газованою водою в країні, займаючи 13% ринку.

"Прибутки від продажу Coca-Cola в РФ просто перейшли до Coca-Cola HBC, яка зайняла частку ринку завдяки успіху Добрий Кола", - говорить Гаррет Нельсон, аналітик CFRA Research.

І сама продукція бренду Coca-Cola все ще широко доступна в РФ, завдяки імпорту з таких сусідніх країн, як Грузія та Казахстан.

Coca-Cola далеко не єдина компанія, яка зробила "неповний" вихід з РФ.

Компанія PepsiCo Inc. у вересні 2022 року заявила, що припинила виробництво та продаж напоїв Pepsi, Mountain Dew та 7Up там, і її частка ринку впала. Але незабаром Pepsi додала нову колу Evervess та збільшила виробництво Frustyle (схожого на фруктову Mirinda) на пів дюжині заводів у РФ.

Минулого року продажі напоїв російського підрозділу цієї компанії підскочили на 12% до 209 мільярдів рублів (2,3 мільярда доларів), а прибутки PepsiCo від виробництва дитячого харчування та молочних продуктів зросли на 10% до 129 мільярдів рублів.

Як повідомлялося, з початку 2024 року РФ залишили 30 міжнародних компаній, 7 з яких вдалося ідентифікувати у березні. Таким чином, повністю вийшли з російського ринку лише 378 іноземних фірм, 1211 – згорнули операції, а 2170 – продовжують діяльність без будь-яких обмежень.

Теги за темою
Росія Ринок
Джерело матеріала
loader
loader