Дрони ГУР атакували військові об’єкти у РФ; У НАТО обговорюють приведення ядерної зброї у бойову готовність. Kореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.
Дрони-камікадзе Головного управління розвідки Міністерства оборони минулої ночі атакували військові обʼєкти у трьох регіонах Росії. Йдеться про удари по Бєлгородській, Воронезькій і Липецькій областях. Серед іншого ціллю дронів став Новолипецький металургійний комбінат і місцевий тракторний завод – обидва підприємства використовуються окупантами у військових цілях.
НАТО веде переговори про розгортання більшої кількості ядерної зброї перед обличчям дедалі більшої загрози з боку Росії та Китайської народної республіки. Про це повідомив генеральний секретар Альянсу Йенс Столтенберг. За його словами, що між членами НАТО були консультації стосовно вилучення ракет зі сховищ і переведення їх у режим очікування. Також Генсек зауважив, що Китай, зокрема, інвестує значні кошти в сучасну зброю, включаючи свій ядерний арсенал, який до 2030 року зросте до 1000 боєголовок.
Тим часом, Міжнародна кампанія за ліквідацію ядерної зброї (ICAN) заявила про збільшення глобальних витрат на ядерну зброю на 10,7 мільярда доларів у 2023 році порівняно з 2022 роком. Причому 80% цього збільшення припадає на США. Друге місце за обсягом таких витрат займає Китай – 11,8 мільярда доларів, а Росія посідає третє місце з 8,3 мільярда доларів.
Росіяни усвідомлюють, що українська протиповітряна оборона невдовзі стане міцнішою із прибуттям літаків F-16, тому зараз намагаються максимально виснажити Сили оборони і розширити географію бойових дій. Про це заявив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. За словами головнокомандувача, характер дій противника суттєво не змінився, а основні зусилля росіяни зараз зосереджують на Покровському напрямку, де сконцентрована переважна кількість ударних бригад і полків.
Протягом наступних тижнів уряд України проведе консультації з власниками єврооблігацій за межами Комітету власників єврооблігацій та збере відгуки від ширшої спільноти інвесторів щодо структури угоди та інструментів.
Рада Європейського союзу до 23 червня 2025 року продовжила до санкції проти Росії, які були запроваджені економічно-політичним блоком у відповідь на незаконну окупацію українського Криму та міста Севастополь. Нинішні обмежувальні заходи, були вперше запроваджені у червні 2014 року і включають заборону на імпорт до Євросоюзу товарів, що походять з незаконно анексованого Криму або Севастополя, а також на інфраструктурні або фінансові інвестиції та туристичні послуги з незаконно анексованого Криму або Севастополя.
Росія завдала ракетного удару по Полтавському району, внаслідок чого було пошкоджено електролінії. Через ворожу атаку були знеструмлені 53 000 побутових і 2400 юридичних споживачів. Внаслідок удару по цивільній інфраструктурі дев’ять людей поранені.
Вселенський патріархат, предстоятелем якого є архієпископ Константинополя Вселенський патріарх Варфоломій, з’явився у списку країн, які підтримали спільне комюніке, опублікованому на сайті саміту. На Саміті миру у Швейцарії патріарх назвав спільним обов’язком і місією підтримання миру, зокрема в Україні.