Старший директор з питань Європи Ради нацбезпеки Білого дому Майкл Карпентер заявив, що зустріч російського диктатора Владіміра Путіна та очільника КНДР Кім Чен Ина вказує на те, що Кремль формує свою коаліцію для протидії Заходу. Про це повідомляє Укрінформ.
"Щодо зустрічі Путіна і Кім Чен Ина у Пхеньяні та всієї помпезності й пишноти, які відображають тоталітарний характер режим у КНДР, очевидно, що йдеться про розширення партнерства", – наголосив Карпентер.
За його словами, це свідчить про те, де опинилася Росія на світовій арені.
"Її найближчими партнерами у світі стали Північна Корея, Іран, Сирія, а потім певною мірою Китай, який хоч і не надає Росії зброї, але надсилає багато продукції подвійного призначення для виробництва передових систем озброєння", – зазначив представник Білого дому.
Карпентер зауважив, що йдеться, зокрема, про нітроцелюлозу для виготовлення порохів, оптику, верстати для російського ВПК.
І це, каже чиновник, посилює загрозу для України, а також для європейської безпеки.
"Це, в широкому сенсі, коаліція яку збирає Росія. Але порівняйте її з коаліцією з 50 країн у Контактній групі з питань оборони України, а потім із приблизно 100 країнами, які підтримали принципи Статуту ООН у Швейцарії, і ви побачите явний контраст", – додав він.
Нагадаємо, лідер Північної Кореї Кім Чен Ин та російський диктатор Владімір Путін під час зустрічі у Пхеньяні в середу, 19 червня, підписали договір про всеосяжне стратегічне партнерство між двома країнами. Глава Кремля назвав угоду "новим фундаментальним документом, який ляже в основу відносин двох країн на довгострокову перспективу".