У Саудівській Аравії щонайменше 550 паломників загинули під час хаджу – це традиційне відвідування Мекки (мечеті Масджид аль-Харам та її околиць) мусульманами (у 2024 році з 14 до 19 червня). Окрім того, понад 2000 людям знадобилася медична допомога. Причина цього – екстремальна спека.
Як передає The Guardian із посиланням на національний метеорологічний центр Саудівської Аравії, 17 червня у Великій мечеті в місті Мекка температура досягла 51,8°C. До речі, торік у країні загинули щонайменше 240 прочан.
На паломництво прихильників ісламу дедалі більше впливає погіршення клімату. Згідно з саудівським дослідженням, опублікованим у травні 2024-го, температура в районі, де проводиться хадж, підвищується на 0,4°C кожне десятиліття.
У 2023-у більшість загиблих були індонезійцями. Цього року – єгиптянами (щонайменше 323 із 550).
"Усі вони [єгиптяни] загинули через спеку", за винятком одного, який отримав смертельні травми під час невеликої тисняви натовпу, сказав журналістам один з арабських дипломатів. Він додав, що цифри отримав із лікарняного моргу Аль-Муайсема, одного з найбільших у Мецці.
Також відомо, що серед жертв щонайменше 60 йорданців.
18 червня міністерство закордонних справ Єгипту заявило, що Каїр співпрацює з владою Ер-Ріяда в операціях із пошуку єгиптян, які зникли безвісти під час хаджу.
Журналісти AFP у Міні, неподалік Мекки, 17 червня бачили, як паломники виливали собі на голови пляшки з водою, а волонтери роздавали холодні напої та морозиво.
Влада країни радила паломникам користуватися парасольками, пити багато води й уникати перебування на сонці в найспекотніші години дня.
Однак багато ритуалів хаджу, у тому числі молитви на горі Арафат, що відбулися в суботу, 15 червня, припускають багатогодинне перебування на відкритому повітрі вдень.
Деякі прочани розповідали, що бачили нерухомі тіла на узбіччі дороги й переповнені машини швидкої допомоги.
За даними влади Саудівської Аравії, цього року в хаджі взяли участь близько 1,8 мільйона паломників, із них 1,6 мільйона – з-за кордону.
Хадж є одним із п'яти стовпів ісламу, і всі мусульмани, у яких є засоби та сили, повинні здійснити його хоча б один раз у житті.
Як повідомляв OBOZ.UA, у червні минулого тижня на Кіпрі дві людини похилого віку померли від теплового удару. У східній частині середземноморського острова встановилася рекордна температура для червня, яка перевищила 40°C.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!