Крок відчаю: що Time пише про візит Путіна до КНДР
Крок відчаю: що Time пише про візит Путіна до КНДР

Крок відчаю: що Time пише про візит Путіна до КНДР

Приїзд очільника Росії Володимира Путіна до Північної Кореї більше нагадує крок відчаю, ніж налагодження зв'язків.

Путін останнього разу відвідував КНДР 2000 року, пише Time.

РФ та Північна Корея офіційно заперечують існування угоди про постачання зброї, але її використовують проти України. Ця угода покращила економічне становище КНДР. В обмін на ракети та снаряди вона отримує пальне, продовольство та військові технології.

Отримавши допомогу, Пхеньян став більш агресивним стосовно Південної Кореї. Останнім часом на кордоні відбулося кілька інцидентів. Росія послабила санкції, які світ наклав на КНДР, і це знімає для лідера КНДР Кім Чен Ина потребу шукати порозуміння із США та йти на поступки Заходу.

Для Путіна, будь-які проблеми, які створюють для Заходу і його союзників стосунки з КНДР, є позитивом.

"Ваша допомога в розгромі тисяч молодих російських хлопців на полі бою має ціну, оскільки ми можемо створити вам проблеми з Північною Кореєю", - вказав директор берлінського Карнегі-центру "Росія Євразія" Олександр Габуєв.

Візит Путіна до Пхеньяна загрожує Росії погіршенням відносин з Китаєм. Журналісти вказують, що Путін хотів приїхати у КНДР ще торік, коли він був з візитом у Пекіні. Але китайці наполегливо йому пояснили, що не треба цього робити.

Поки Кім та Путін поводяться як карикатурні злодії, лідер КНР Сі Цзіньпін сподівається укріпити свою державу як легітимну глобальну силу. Він не бажає стати третім учасником у "трикутнику осі зла" Індо-Тихоокеанського регіону.

Китаю загалом не подобається Північна Корея в її теперішньому вигляді. Але там терплять режим Кіма, бо варіант об'єднання Кореї під владою Сеула і поява спільного кордону з прямим союзником США є гіршим варіантом.

"Китайці, ймовірно, втомлені або збентежені тим, що Північна Корея та Росія стають занадто близькими", - каже експерт зі Східної Азії з Тройського університету у Сеулі Деніел Пінкстон.

Всеохоплююче стратегічне партнерство між РФ і КНДР не лише дратує Пекін, але й саме по собі не має міцного підгрунтя окрім ситуативної вигоди для обох сторін.

"Диктатори завжди можуть порушити свої зобов'язання, тому вони не є надійними партнерами. Росія і Північна Корея є ображеними ревізіоністськими державами, але вони не мають спільних цінностей, окрім прагнення скасувати статус-кво світового порядку", - вважає аналітик.

Джерело матеріала
loader
loader