Україна може отримати ППО від Південної Кореї: чому країна змінила позицію
Україна може отримати ППО від Південної Кореї: чому країна змінила позицію

Україна може отримати ППО від Південної Кореї: чому країна змінила позицію

Південна Корея розглядає можливість поставок систем ППО Україні після того як Північна Корея підписала нові угоди з Росією.

Південна Корея може переглянути свою позицію щодо поставок озброєнь в Україну і потенційно може передати Києву системи ППО.

Про це повідомляє Yonhap News Agency.

Так, радник із національної безпеки при президенті Південної Кореї Чан Хо Джин повідомив про плани щодо перегляду позиції країни щодо поставок зброї Україні. Причиною цього став підписаний договір між Росією і Північною Кореєю. Він передбачає взаємне зобов'язання надати негайну військову допомогу, якщо одна з країн зазнає нападу.

Представник президента Південної кореї заявив, що країна зберігатиме стратегічну двозначність щодо типів озброєнь, які можуть поставлятися в Україну.

"Конкретні заходи будуть оголошені пізніше, і буде цікаво подивитися, як відреагує Росія, а не розкривати наші плани заздалегідь", - сказав чиновник.

Відтак, за даними урядових джерел, до списку можуть потрапити системи ППО, оскільки Україна потребує протиракетних систем для відбиття російських повітряних ударів. Як відомо, Південна Корея володіє різними системами ППО, а саме:

  • MIM-104 Patriot - Південна Корея використовує модернізовані версії, такі як PAC-2 і PAC-3;
  • K-SAAM - корейська система ППО, розроблена для захисту кораблів від ракетних і повітряних загроз;
  • KM-SAM - південнокорейська зенітно-ракетна система середньої дальності, розроблена на базі технологій з російської системи 9К37 "Бук";
  • K30 Biho - зенітний самохідний комплекс ближньої дії, оснащений 30-мм автоматичними гарматами і ракетами;
  • THAAD - американська система ППО, призначена для перехоплення балістичних ракет середньої дальності у верхніх шарах атмосфери.

Нагадаємо, диктатори Володимир Путін та Кім Чен Ин підписали договір про “стратегічне партнерство”. За словами Путіна, документ передбачає "надання взаємної допомоги у разі агресії проти одного з учасників". Мовляв, тепер Москва не відкидає розвитку військово-технічного співробітництва з КНДР.

  • Візит Путіна до Кім Чен Ина: в ISW назвали справжню мету зустрічі двох диктаторів
  • Кім Чен Ин заявив, що підтримує російську війну в Україні
  • Стратегічне партнерство чи крок відчаю: Time про мету візиту Путіна до Північної Кореї
Джерело матеріала
loader
loader