У Міноборони розповіли, коли у військовозобов’язаного може з’явитись статус «у розшуку»
У Міноборони розповіли, коли у військовозобов’язаного може з’явитись статус «у розшуку»

У Міноборони розповіли, коли у військовозобов’язаного може з’явитись статус «у розшуку»

Якщо військовозобов’язаний побачив статус «у розшуку» у додатку «Резерв+», то його алгоритм дій залежить від того, як він оновлював свої дані. Про це в Міноборони повідомили агентству РБК-Україна.

Так, якщо статус "у розшуку" висвітився під час оновлення даних через застосунок "Резерв+", людина спочатку має повторно авторизуватися. Якщо після цього статус "у розшуку" не зник, військовозобовʼязаний має явитися до свого ТЦК та СП, аби зʼясувати всі обставини. 

- У випадку, якщо ви дізнались про статус "у розшуку" під час оновлення даних у ЦНАП, то необхідно особисто прибути до свого ТЦК і там повторно оновити дані, – йдеться в матеріалі. 

За даними Міноборони, статус "у розшуку" з’являється у громадян, які порушили правила військового обліку.

Зокрема, це громадяни:

  • які були призовниками, проте не стали на військовий облік військовозобов’язаних після досягнення ним 25-річного віку (або до 18.05.2024 року – до досягнення 27-річного віку);
  • які були зняті з військового обліку, але без належних на те правових підстав, не стали на військовий облік за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання (наприклад, військовозобов’язані, які прибули з інших місцевостей України або з-за кордону на нове місце проживання).

Крім того, за даними Міноборони статус "у розшуку" можуть мати громадяни, які отримали повістку про необхідність з’явитися до ТЦК для оновлення персональних даних, але не зробили цього у визначений час без поважних причин. 

  • 19 червня у Міністерстві оборони України повідомили, що представники ТЦК не мають права затримувати громадян та доставляти їх до Територіального центру комплектування для оновлення військово-облікових даних. Застосовувати затримання мають право лише правоохоронці. 
  • 15 червня член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Вениславський заявив, що українці, які проживають за кордоном, приїжджають на батьківщину, щоб стати на військовий облік. В Україні вони стикаються з проблемою – виїхати з країни більше не можуть. 
Теги за темою
Міноборони
Джерело матеріала
loader
loader