Роботодавці в разі отримання відповідного розпорядження повинні організувати заходи з оповіщення військовозобовʼязаних та резервістів. Для цього вони повинні видати відповідний наказ та назначити відповідних осіб для вручення повісток.
Під час мобілізації в Україні роботодавці мають право вручати повістки своїм військовозобовʼязаним працівникам. Видання "РБК-Україна" пояснило, що буде, якщо керівник відмовиться проводити заходи з оповіщення.
Вручення повісток роботодавцем: що відомо
Роботодавці можуть отримати розпорядження щодо проведення заходів мобілізації чи виклику резервістів та військовозобовʼязаних до військкоматів. Його можуть видати голови районної, міської, військової держадміністрації чи керівник ТЦК та СП.
У результаті роботодавець повинен видати наказ на підприємстві щодо проведення оповіщення. В ньому він повинен зазначити:
- підставу та мету видання;
- перелік осіб, що підлягають оповіщенню;
- дату, час і місце їх прибуття;
- способи доставки до ТЦК, який надіслав розпорядження;
- відповідальних осіб за здійснення оповіщення;
- порядок здійснення контролю за оповіщенням і прибуттям громадян до військкомату;
- інші питання.
Роботодавець організовує оповіщення через відповідальних осіб у робочий час, вони вручають повістки під особистий підпис. Також роботодавці повинні письмово повідомити військкомат про результати оповіщення й виконання громадянами вимог законодавства в триденний термін.
Також вони повинні забезпечити прибуття військовозобовʼязаних і резервістів до пунктів збору ТЦК чи військових частин. Для цього їм потрібно організувати перевезення від підприємства чи звільнити від виконання обовʼязків з урахуванням часу, потрібного для прибуття до військкомату й зворотного шляху. Роботодавці повинні проінформувати ТЦК про співробітників, що відмовилися від отримання повісток чи які написали заяви про звільнення.
Що буде в разі відмови роботодавців проводити заходи оповіщення
Порушення вимог законодавства щодо мобілізаційної підготовки й мобілізації призводить до адміністративної відповідальності відповідно до 3 частини статті 210-1 КУпАП. За відмову роботодавців проводити заходи оповіщення загрожує штраф у розмірі від 34 тисяч до 59500 гривень.
Нагадаємо, народний депутат від "Слуги народу" Дмитро Наталуха повідомив, що в Україні мобілізаційний потенціал становить 5-6 мільйонів осіб. Він наголосив, що наразі немає запиту на призов усіх чоловіків.
Раніше нардеп, секретар парламентського комітету з питань національної безпеки Роман Костенко розповів, що в Україні можуть мобілізувати громадян до 25 років. Це можливо тоді, коли особа має статус військовозобов'язаного.