Ретельний та регулярний догляд – запорука тривалого збереження молодості шкіри. Зробити шкіру гладкішою, м’якшою та більш сяючою можна за допомогою доступних засобів і простих технік. Знайдіть час принаймні раз на тиждень, щоб зробити якісний багатоетапний догляд.
Не обов’язково витрачати кошти на дорогі процедури у спа-салонах. Експерти розповіли, як зробити ідеальний догляд за обличчям в домашніх умовах
Крок 1. Етап очищення
Першим кроком завжди має бути створення "чистої палітри", каже косметологиня Джоанна Варгас. Варто подбати про подвійне очищення. Спершу скористайтеся очищувальним засобом або бальзамом на масляній основі, щоб розтопити стійку туш і видалити омертвілі клітини, зберігаючи ліпідний бар’єр шкіри
Після ретельного змивання теплою водою нанесіть засіб для обличчя у вигляді пінки або крему. Креми більш ніжні, тому вони технічно кращі для тих, хто має чутливу шкіру. Пінка зазвичай ретельніше очищає пори.
Крок 2. Сяйво шкіри
Використовуйте засоби для пілінгу. Цей етап допомагає відшарувати мертві клітини шкіри та видалити надлишок жиру, щоб забезпечити проникнення активних інгредієнтів і отримати максимальну користь від інших кроків.
"Люди з жирним типом шкіри мають більші сальні залози. Шкіра краше переносить вплив абразивних частинок. Якщо у вас суха та чутлива шкіра, слід обрати продукти з меншими гранулами", – наголосив Гері Голдфаден, доктор медичних наук, сертифікований дерматолог і засновник Goldfaden MD.
Дерматологи радять використовувати суміш хімічних ексфоліантів, таких як альфа-гідроксикислоти (AHA) і бета-гідроксикислоти (BHA). Не перестарайтеся на цьому етапі, оскільки це може призвести до пошкодження захисного ліпідного бар’єру шкіри.
Крок 3. Насичення та зволоження
Яка найбільша проблема вашої шкіри? Це можуть бути висипання, сухість, тьмяність, чутливість, відсутність пружності, темні плями. Від вашої відповіді та типу шкіри залежить, яка маска буде найбільш ефективною.
Основне призначення масок для обличчя – це лікування проблеми, яка у вас виникає. Якщо шкіра жирна та схильна до висипань, формула на основі глини допоможе ввібрати надлишок жиру та буде своєрідним детоксом. Для сухої шкіри шукайте формулу, призначену для відновлення гідратації: у складі має бути гіалуронова кислота та вітамін В5. Щоб розгладити зморшки можна використовувати маску, яка містить пептиди та антиоксиданти.
Крок 4. Етап очищення
"Практика розпарювання обличчя може допомогти зволожити та пом’якшити зовнішній шар шкіри", – порадила дерматологиня Гедлі Кінг, докторка медичних наук. Це також сприяє покращенню кровообігу та пом’якшує ороговілі частинки.
Можна придбати професійний пристрій, але є домашня альтернатива. Наповніть миску гарячою водою і тримайте обличчя над мискою, накривши голову рушником, щоб пори розкрилися від парової бані. Однак якщо у вас чутлива шкіра, краще пропустити цей етап.
Крок 5. Масаж
Після змивання маски нанесіть засіб, що заспокоює шкіру та відновлює бар’єр, наприклад, крем з гліцерином, ніацинамідом, керамідами або скваленом.
При нанесенні крему зробіть собі масаж обличчя, щоб покращити кровообіг і лімфодренаж. Промасажуйте шкіру круговими рухами, починаючи з зони декольте і просуваючись угору.
Раніше OBOZ.UA розповідав, які засоби стануть найкращою основою для літнього макіяжу.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.