За даними журналістів, північнокорейські солдати перетнули демілітаризовану зону, що, ймовірно, сталося випадково. Про втрати серед особового складу не повідомляють.
Південнокорейські солдати були змушені відкрити вогонь по десятках північнокорейських військовослужбовців, які вчора перетнули демілітаризовану зону. Це сталося всього за кілька годин після того, як президент Росії Володимир Путін покинув Пхеньян. Про це пише Daily Mail.
Зазначається, що це вже третій перетин кордону за останні два тижні. Південнокорейські військовослужбовці спочатку вигукували попередження через гучномовці, але північнокорейські війська не відступили, поки не потрапили під обстріл.
Технічно Південна і Північна Корея все ще перебувають у стані війни, оскільки конфлікт 1950-1953 років завершився перемир'ям. Демілітаризована зона (ДМЗ), що розділяє півострів, незважаючи на свою назву, є одним із найбільш замінованих місць на планеті.
За словами військових Сеула, КНДР посилює оборону, встановлюючи нові міни, зміцнюючи дороги і додаючи протитанкові загородження. Цього тижня кілька північнокорейських солдатів дістали поранення, випадково натрапивши на власні міни під час відступу.
Зростання напруженості між Сеулом і Пхеньяном відбувається на тлі підписання Кім Чен Ином і Володимиром Путіним договору про всебічне партнерство, що включає пункт про взаємну оборону.
Раніше випадки перетину демаркаційної лінії вже відбувалися, але зазвичай вони мали місце в прикордонному селі Пханмунджом, де, наприклад, Дональд Трамп зустрічався з Кім Чен Ином. Поза Пханмунджомом демілітаризована зона часто позначена лише знаками на палицях або бетонними стовпчиками, оточеними густою рослинністю.
Сеул повідомляє, що знаки, які позначають демаркаційну лінію, могли бути закриті розрослися деревами і чагарниками, через що північнокорейські війська могли випадково перетнути кордон.
Однак південнокорейський бік кордону захищений не тільки тисячами солдатів, а й густою мережею камер, датчиків руху та іншого високотехнологічного обладнання, тож порушення виявляються швидко. Південнокорейські дозорні відкривають попереджувальний вогонь, якщо порушники не відступають.
Хоча офіційні особи Південної Кореї вважають, що останні три інциденти були випадковими, вони сталися на тлі активного будівництва укріплень на кордоні. Аналітики вважають, що ці дії Північної Кореї спрямовані на запобігання дезертирству та демонстрацію Сеулу готовності до продовження конфлікту.
"Схоже, що дії Північної Кореї спрямовані на посилення внутрішнього контролю, щоб запобігти дезертирству північнокорейських солдатів і громадян на Південь", — заявив один із чиновників JCS.
Кох Ю Хван, професор північнокорейських досліджень в університеті Донгук, вважає, що нові укріплення мають радше символічне значення. "Встановлюючи міни, Північна Корея показує, що, за вказівкою Кім Чен Ина, примирення з Півднем не буде", — додав він.
Північна Корея не встановлює міни по всій лінії фронту, а тільки в тих місцях, які легко проглядаються Південною Кореєю, блокуючи автомобільні та залізні дороги, які раніше використовували для міжкорейського співробітництва.
У період потепління відносин у 2018 році обидві Кореї прибрали міни на ділянці кордону, щоб послабити військову напруженість, але цей період примирення був недовгим.
В останні тижні обидві сторони заявили, що більше не пов'язані військовою угодою 2018 року, спрямованою на зниження напруженості. З квітня цього року північнокорейці встановлюють протитанкові загородження, зміцнюють дороги і періодично закладають міни.
На думку видання, конфронтація може посилитися, оскільки Кім Чен Ин продовжує прискорювати розробку ядерної зброї та ракет, об'єднуючись із Путіним на тлі їхніх загострень у відносинах із Вашингтоном.
Нагадаємо, Фокус розповідав деталі про візит російського президента до Північної Кореї. 19 червня лідери обох країн підтвердили, що уклали угоду про партнерство. Про деталі угоди вони не повідомили, лише зазначили, що воюватимуть один за одного, якщо буде "напад агресора". Крім того, очікується подальша співпраця у сфері оборонно-промислового комплексу, у сфері космосу, транспорту, охорони здоров'я.